maskovaný prototypu seat tarraco | Aktuality | autoweek.cz

Maskovaný prototypu Seat Tarraco

Maskovaný prototypu Seat Tarraco

06.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový model předvedl svou všestrannost na asfaltové silnici i kamenité horské cestě.
Seat Tarraco debutoval v silničním provozu se sofistikovaným maskováním svého designu. Stefan Ilijevic, vedoucí oddělení předběžného vývoje, patentů a inovací ve společnosti Seat, usedl za volant nového modelu, aby vyzkoušel všechny jeho funkce. Vydal se typickou středomořskou krajinou na periferii Tarragony.
 
Po spuštění motoru a průjezdu prvními zatáčkami Stefan poznamenává: „Pocit za volantem nového modelu Seat Tarraco je úchvatný. Je velmi dynamický a zároveň poskytuje pocit bezpečí. Řidiči poskytuje skvělý pocit velkorysých rozměrů a prostornosti.“.
 
Seat Tarraco se vydává na terénní okruh, který má prověřit jeho schopnosti. „Tarraco si snadno poradí s kamenitým horským terénem, jehož svahy mají sklon až 70 %, Stefan Ilijevic vysvětluje inženýr při sjíždění velmi strmého klesání.
 
Vůz pokračuje ve velmi prudké zatáčce pokračuje ve velkém bočím náklonu. „Tarraco zvládne jízdu s bočním náklonem až 85 %. V tomto druhu terénu ohromuje řidiče svou robustností a vyvolává v něm pocit naprostého bezpečí,“ říká Stefan. Nový model je navíc vybaven dvěma novými asistenčními systémy. Jedním z nich je Rollover Assist, asistent pro případ převrácení, který automaticky odemkne dveře, vypne motor a aktivuje nouzové volání v hypotetickém případě převrácení.
 
Otočný volič nabízí šest jízdních režimů. Po absolvování terénního okruhu Stefan aktivuje režim Sport. Zásluhou tohoto systému disponuje Tarraco extrémně širokou škálou provozních nastavení a vlastností: „S tímto vozem můžete jezdit o víkendu po horách a během pracovního týdne v městských ulicích. Díky adaptivním tlumičům DCC si Tarraco zanechává dojem dynamického vozu, s nímž můžete bez obav podnikat i dlouhé cesty,“ dodává nakonec jízdy Stefan Ilijevic.
 
Seat Tarraco je vybaven novými asistenčními systémy, například asistentem pro případ převrácení, pro ještě bezpečnější jízdu. Nabízí místo až sedmi cestujícím a zavazadlový prostor má objem 760 l.
 
Více informací o novém modelu Seat Tarraco bude zveřejněno při jeho mezinárodní prezentaci, která se uskuteční 18. září v Tarragoně. V České republice budou první vozy pro zákazníky k dispozici koncem ledna 2019.
 
  • Maskovaný prototypu Seat Tarraco
  • Maskovaný prototypu Seat Tarraco
  • Maskovaný prototypu Seat Tarraco
  • Maskovaný prototypu Seat Tarraco
  • Maskovaný prototypu Seat Tarraco