mazda6 se ukáže v moskvě (aktualizováno) | Aktuality | autoweek.cz

Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)

Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)

02.08.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Světová premiéra zcela nové generace vozu Mazda6 s karoserií sedan proběhne na Mezinárodním autosalonu v Moskvě 2012. V továrně v Hofu byla spouštěna výroba nové generace modelu Mazda6. Přitom bylo předvedeno i kombi.

 

Mazda na moskevském autosalonu představí ve světové premiéře novou Mazdu6 s karoserií sedan. Nová Mazda6 (v Asii Mazda Atenza) bude po SUV CX-5 druhým modelem využívajícím komplex technologií SkyActiv v kombinaci s novým stylem designu označovaným Kodo – duše v pohybu. Podle očekávání je novinka hodně podobná konceptu Mazda Takeri, předváděnému na autosalonech vloni.

Zároveň půjde o první model vybavený novým systémem rekuperace brzdné síly Mazda i-Eloop (tj. Intelligent Energy Loop) akumulujícím energii v superkondenzátoru. Jeho zavedení je součástí druhé etapy strategie vývoje ekologických technologií Mazda Building Block Strategy. Tato strategie se zaměřuje na zlepšování základních automobilových technologií před postupným zavedením elektrických systémů, které umožní další snížení spotřeby paliva a emisí skleníkových plynů.

Mazda6 bude vystavena s karoserií sedan a výbavou určenou pro ruský trh. Osazena bude zážehovým motorem SkyActiv-G 2,0 l s přímým vstřikováním benzinu a šestirychlostní samočinnou převodovkou SkyActiv-Drive. Moskevský autosalon MIMS se bude konat od 29. srpna do 9 září 2012.

 

O významu, jaký nové generaci modelu Mazda6 automobilka dává, svědčí to, že v továrně Hofu v prefektuře Jamaguči uspořádala oslavu spuštění výroby. Na slavnosti se sešlo přibližně 500 hostů, včetně předsedy představenstva, prezidenta a výkonného ředitele společnosti Mazda Motor Takaši Yamanoučiho, členů vedení, zaměstnanců a zástupců odborové organizace pracovníků společnosti Mazda. První vozidlo, které sjelo z výrobní linky, byla Mazda6 ve verzi kombi v evropské specifikaci se zážehovým motorem SkyActiv-G 2,0.

Takaši Yamanouči ve své řeči uvedl: „Jsem velmi dojat, že výroba třetí generace modelu Mazda6 začíná právě v tento rok, který je pro nás tak významný. Připomínáme si totiž 30. výročí uvedení továrny Hofu do provozu a zároveň deset let od spuštění výroby první generace modelu Mazda6 v roce 2002. Tato první Mazda6 debutovala jako ztělesnění filosofie značky Mazda Zoom-Zoom a její úspěch vedl k výraznému zlepšení image značky. Nová Mazda6, která se dnes začala sériově vyrábět, využívá technologie SkyActiv a design Kodo - duše v pohybu a navíc přichází s novým, jedinečným systémem rekuperace brzdné síly Mazda i-Eloop. Úspěšný vývoj tohoto systému je ukázkou toho nejlepšího z našeho konstruktérského umění a nekompromisního soustředění na detail. Doufám, že všichni přispějeme k tomu, aby byla nová Mazda6 modelem, který si získá přízeň zákazníků na celém světě a který pozdvihne značku Mazda na novou úroveň.“

Masacugu Ohgi ze skupiny montáže vybavení a finální montáže za všechny zaměstnance řekl: „Zavázali jsme se, že využijeme vše, co jsme se v továrně Hofu za 30 let při výrobě více než 90 milionů vozidel naučili o zlepšování kvality. Dokážeme tak vyrábět novou generaci modelu Mazda6, která svého předchůdce překoná v každém směru a získá si srdce zákazníků na celém světě.“

Nová Mazda6 bude v Evropě a v Japonsku představena ke konci letošního roku. USA a další trhy budou následovat počátkem roku 2013. Společnost Mazda plánuje vyrábět v továrně Hofu přibližně 120 000 vozů Mazda6 ročně.

 

  • Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)
  • Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)
  • Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)
  • Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)
  • Mazda6 se ukáže v Moskvě (aktualizováno)