mazda uvede cx-3 | Aktuality | autoweek.cz

Mazda uvede CX-3

Mazda uvede CX-3

28.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mazda vstoupí do rozrůstající se konkurence v segmentu kompaktních crossoverů a SUV. Na autosalonu v Los Angeles koncem listopadu představí nový model CX-3.

Mazda potvrdila to, co se už delší dobu předpokládalo (a co ještě v srpnu automobilka sama striktně popřela) - uvede na trh kompaktní SUV zaměřené především pro městský provoz CX-3. Také nejnovější přírůstek do nabídky japonské značky vychází z využití technických řešení SkyActiv a filosofie designu Kodo - Soul of Motion.

 

Mazda CX-3 se představí na autosalonu v Los Angeles, který se uskuteční od 21. do 30. listopadu. Spolu s touto novinkou Mazda v Los Angeles uvede i modernizovaný sedan Mazda6 a modernizované střední SUV Mazda CX-5.

 

Pro Mazdu CX-3 budou připraveny různé pohonné jednotky lišící se pro jednotlivé světové trhy. Zatímco v USA to bude zážehový motor SkyActiv-G 2,0 l. Připraveny budou i zážehové čtyřválce SkyActiv-G 1,5 l a 2,0 l upravené speciálně pro novou generaci modelu MX-5 s podélným uložením a pohonem zadních kol. CX-3 ale bude nabízet pohon předních nebo všech kol. V nabídce určitě bude i přeplňované vznětové motor SkyActiv-G 1,3 turbo a 1,6 turbo.

 

Mazda CX-3 bude používat stejnou modulární platformu jako modely Mazda2 nejnovější generace, Mazda3, Mazda6 a CX-5. Konstrukčně bude CX-3 vycházet z nové generace vozu Mazda2. Bude o 300 mm kratší než CX-5, takže se s délkou okolo 4250 mm a zavazadlovým prostorem o objemu kolem 400l postaví vozům jako je Opel Mokka, Renault Captur či nový Ford EcoSport.