mdčr s podporou společnosti dekra likviduje emisní techniky | Aktuality | autoweek.cz

MDČR s podporou společnosti DEKRA likviduje emisní techniky

MDČR s podporou společnosti DEKRA likviduje emisní techniky

06.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ministerstvo dopravy za vydatné podpory společnosti DEKRA, která je sama podle názoru ASEM ve střetu zájmů, likviduje podnikání SME u malých autoservisů! Členové ASEM připomínkovali Instrukci MDČR.
Tisíce řemeslníků, kterým dal stát v roce 1996 motivaci měřit a opravovat auta, nyní cítí od státu opačný trend. Instrukce, přebytečná a diskriminační nebo zbytečně svazující nařízení a přebujelá byrokracie začíná všechny drobné podnikatele cíleně likvidovat.
 
Asociace emisních techniků a opravářů ASEM se připravuje na velkou ofenzívu proti českému státu. Chystáme investigativní vysílání o prorostlosti lobbistů byznysu do nejvyšších politických pater a Ministerstva dopravy.
 
Členové ASEM jsou o mnoho aktivnější než v minulosti. Probouzí se ze sna do reality dalšími hřebíky do jejich rakve, před kterými je ASEM již v minulosti varoval. Nový návrh směrnice Ministerstva dopravy jim připravuje skutečné okovy v podnikání. Jakoby nestačilo, že samotný zákon 56/2001 Sb. je léty „přílepků“ pokroucen lobbisty nejvlivnějších majitelů STK v čele se společností DEKRA, zkorumpovanými poslanci a regionálními politiky, Ministerstvo dopravy ještě přidává na intenzitě v diskriminaci malých podnikatelů.
 
Boj o udržení miliardového byznysu začíná zcela ničit jedno celé řemeslo, na kterém budovali tisíce drobných a šikovných podnikatelů své rodinné podniky. K této práci musí mít člověk talent a vztah, ale jakoby to nestačilo, že těchto samostatně výdělečných lidí je málo, ještě jim stát za vydatné podpory společnosti DEKRA hází klacky pod nohy.
 
Kolektiv lidí společnosti DEKRA, která se významně podílí na těchto účelových diskriminacích, usiluje o ještě větší zisky do své kasy. DEKRA chce tento byznys ovládnout a je podle ASEM ve velkém střetu zájmů. Bude těžké boj proti takové opozici vyhrát. Používají metody, které nejsou fér. Musíme přitvrdit a zbraní, jak narovnat klientelistický systém, máme v záloze dostatek.
 
Zoufalý F. H., letitý provozovatel řemesla „opravář emisních systémů a diagnostik elektronicky řízených systémů řízení motoru“, v němž se opravdu málokdo vyzná, konstatuje: „Naučil jsem za čtyři roky svého kluka řemeslo, které je nám teď k ničemu, protože jsem na radu ministerských „obešel střet zájmů“. Teď přichází další rána v podobě nutnosti mít pověřenou odpovědnou osobu, kterou musím jmenovat. Státu nestačí, že jsem ochoten ručit za svou poctivost sám, když už veškerá podnikatelská tíha leží stejně na mně. Stát chce zničit naše podnikání celoplošně v celé republice. Je to jejich cíl!“