mercedes-benz citan extra dlouhý: rozšířená nabídka variant | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz Citan Extra dlouhý: rozšířená nabídka variant

Mercedes-Benz Citan Extra dlouhý: rozšířená nabídka variant

21.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Citan kombi Extra dlouhý nabízí třetí řadu se dvěma samostatnými sklopnými sedadly. Umožňuje kombinované využití: přepravu až sedmi osob i materiálu. Může sloužit i jako praktické taxi. 

Městský dodávkový vůz Mercedes-Benz Citan je nově k dispozici také v sedmimístné variantě jako extra dlouhé kombi s variabilně využitelným interiérem pro přepravu osob i materiálu.

 

Nová varianta umožňuje střídavou přepravu osob a materiálu v rukách živnostníků, stejně jako u taxislužby nebo při kombinovaném využití pro podnikatelské i soukromé účely.

 

Základem je Citan s prodlouženou karoserií - délka 4705 mm - a celkovou hmotností 2,2 t. Nová třetí řada je tvořena dvěma samostatnými sedadly, která lze nezávisle na sobě posouvat v podélném směru v rozsahu 130 mm a v případě potřeby je lze jednotlivě sklopit nebo vyjmout.

 

Plnohodnotná samostatná sedadla jsou vhodná i pro dospělé cestující. Nastupování dozadu je pohodlné díky možnosti sklopení sedadel v prostřední řadě. Cestující ve třetí řadě mají kromě toho k dispozici odkládací přihrádky v obložení bočních stěn.

 

V závislosti na poloze jednotlivých sedadel ve třetí řadě má zavazadlový prostor objem 300 až 400 l. Vyjmutí sedadel ve třetí řadě je otázkou několika málo snadných úkonů, díky nimž se prostor pro přepravu nákladu zvětší na 2200 l. Po sklopení třímístné lavice v prostřední řadě je k dispozici nákladový prostor o objemu 3500 l. Standardní výbava zahrnuje mimo jiné flexibilní kryt zavazadlového prostoru a kotevní oka na podlaze pro zajištění nákladu při sklopených nebo demontovaných sedadlech.

 

Nová varianta je nabízena s motory 109 CDI o výkonu 66 kW (90 k) a 111 CDI s 81 kW (110 k). Nové modely jsou již v prodeji a jejich základní cena začíná od 493 680 Kč vč. DPH.