mercedes-benz gls je třídou s do terénu | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu

Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu

26.04.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Když Mercedes-Benz představuje nové auto, lze předpokládat, že bude lepší, větší a více naplněn nejmodernější technikou než jeho předchůdce. To vše platí i pro nový GLS. Nové luxusní SUV bylo představeno na autosalonu v New Yorku a vyrábět se bude v Tuscaloose v Alabamě (USA).
Mercedes-Benz GLS je větší a luxusnější než kterékoli jiné SUV značky. Je to skutečné SUV s hvězdou na přídi. Je o 77 mm delší (5207 mm) a o 22 mm širší než jeho předchůdce. Také rozvor kol narostl o 60 mm na 3135 mm. Podle Mercedesu to poskytne cestujícím na zadním sedadle ještě více pohodlí.
 
Za druhou řadou je další řada sedadel. Jednotlivá sedadla ve třetí řadě se mohou elektricky zapouštět do podlahy a sedadla ve druhé řadě lze sklopit. Tím se může získat objemu zavazadlového prostoru až 2400 l (základní hodnoty ale Mercedes zatím neuvedl). Mercedes také poprvé nabízí také variantu se dvěma samostatnými sedadly ve druhé řadě, což má za cíl přinést cestujícím ještě větší pohodlí.
 
V New Yorku měl GLS 580 4Matic pod kapotou elektrifikovaný motor V8 s mild hybridním systémem EQ Boost se 48 V okruhem a integrovaným startér/generátorem. V Evropě ale zatím lze objednávat jen verze GLS 350 d 4Matic a GLS 400 d 4Matic se šestiválcovým vznětovým motorem 2,9 l s výkonem 210 kW (286 k) nebo 243 kW (330 k), které pro splnění emisní normy Euro 6d používají mimo jiné katalyzátor ASC. Standardem je devítistupňová automatická převodovka s měničem a pohon všech kol 4Matic.
 
Nový GLS používá vzduchové pérování, ale pro potlačení velkých náklonů karoserie na nerovných cestách jej doplňuje hydropneumatická soustava E-Active Body Control spolupracující se 48 V elektrickým obvodem. Mercedes slibuje vynikající komfort odpružení, agilní ovládání a vysokou schopnost jízdy v terénu. Každý z hlavních světlometů Multibeam LED je složen ze 112 diod poskytujících dosvit 650 m.
 
V interiéru najdeme informační systém MBUX se dvěma dotykovými obrazovkami 11,6“, který prostřednictvím umělé inteligence již není závislý na předem nakonfigurovaných příkazech, ale učí se porozumět uživateli. Řidič může systém MBUX ovládat i prostřednictvím dotykové plošky na volantu, touchpadem na středovém tunelu, případně i hlasem. K dispozici je také pětizónová automatická klimatizace.
 
K prodejcům v USA i Evropě se luxusní SUV GLS dostane koncem roku.
 
  • Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu
  • Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu
  • Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu
  • Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu
  • Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu
  • Mercedes-Benz GLS je třídou S do terénu