mercedes-benz třídy s sjel z výrobního pásu autonomně | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz třídy S sjel z výrobního pásu autonomně

Mercedes-Benz třídy S sjel z výrobního pásu autonomně

07.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pro nově vyrobený Mercedes-Benz třídy S bylo těch 1,5 km jen malým krůčkem, ale pro rozvoj autonommního řízení znamenala realizace tohoto pilotního projektu významný posun.
Nově vyrobený luxusní sedan Mercedes-Benz S560 4Matic sjel z montážního pásu ve výrobním závodě v Sindelfingenu bez řidiče, jen s využitím stávajících asistenčních systémů. Zcela autonomně poté absolvoval 1,5 km dlouhou cestu na skladovací plochu v areálu závodu.
 
Mercedes-Benz tak v praxi vyzkoušel spolehlivost nově vyvinutých patentovaných technologií. Kamery, radary a ultrazvukové snímače ve spolupráci se softwarem dávaly pokyny ke zrychlování a zpomalování vozidla, které se zcela spolehlivě pohybovalo zadaným směrem. Jde o další posun ve vývoji, protože asistenční systémy vozidla se využívají už v průběhu montáže.
 
Autonomní jízda z výrobního pásu na odstavnou plochu je ale jen začátkem. V Sindelfingenu nyní budou zkoušet další možnosti využívání těchto systémů včetně možností jejich uplatnění v otevřeném provozu. „Možná, že časem dospějeme až k tomu, že automobil autonomně odjede z výrobního pásu až ke svému zákazníkovi,“ říká s úsměvem Markus Schäfer, člen představenstva Mercedes-Benz Cars s odpovědností za výrobu a dodavatelské vztahy.
 
Zcela nová generace Mercedesu-Benz třídy S se vydá k prvním evropským zákazníkům už v polovině července. Dosud bylo po celém světě prodáno okolo 4 milionů luxusních sedanů třídy S. Většina z nich se vyrábí v Sindelfingenu, kde má Mercedes-Benz Kompetenční centrum pro produkci vozidel nnejvyšších kategorií. Vyrábějí se zde vozy třídy E (sedany a kombi), CLS a CLS Shooting Brake, vozy třídy S (sedany, Coupé a Cabriolet), Mercedes-Maybach a Mercedes-AMG GT. Kromě toho se zde biudou vyrábět i vozy nové značky EQ s elektrickým pohonem. V Sindelfingenu je i prodejní centrum, kde se zákazníkům předává denně okolo 200 automobilů.