mercedes-benz v praze předvedl concept style coupé | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé

Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé

30.05.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mercedes-Benz pokračuje ve chvályhodné tradici, když ve svém sídle v Praze na Chodově předvedl další pozoruhodný automobil - Concept Style Coupé, studii nového kompaktního čtyřmístného kupé, které se ještě letos začne vyrábět v Maďarsku.

Produktový manažer Mercedesu-Benz Gerd Sailer nejen přiblížil detaily konstrukce a designu tohoto vozu, ale současně osvětlil důvody vzniku vozu označovaného jako projekt C117, jenž se promění ve zcela novou řadu CLC. Ta se ještě letos začne vyrábět v nově postavené továrně v maďarském Kecskemétu.

Segment exkluzivních kompaktních automobilů slibuje pro nejbližší roky celosvětově významný růst - ze 6,6 milionu vloni prodaných aut na 10,6 milionu v roce 2021. Důvodů tohoto růstu je několik. Především je to dáno expanzí některých mimoevropských regionů, především zemí označovaných jako BRICS. Dále se na trzích, na nichž se prodává největší množství luxusních aut, začíná projevovat trend downsizingu - vzhledem k tomu, že stále více lidí žije v městských aglomeracích, potřebují menší a obratnější auta než dříve. Navíc vznikají nové podsegmenty - namísto tradičních hatchbacků se objevují SUV, kupé atd.

U Mercedesu-Benz samozřejmě chtějí být u toho a růst dokonce ještě rychleji než poroste trh. Aby toho dosáhli hodlají svými vozy oslovovat další, především mladší zákazníky, aktivní mladé lidi žijící "on-line". Právě pro ně Mercedes-Benz už předvedl první modely a zatím se mu s nimi daří. Nová generace třídy B se ze 30 % prodává novým klientům značky, kteří dosud vůz Mercedes neměli. Podobně ohlasy na novou generaci třídy A jsou velmi příznivé, takže by mělo být reálné získat pro její koupi dokonce polovinu kupujících poprvé si pořizujících vůz  značky Mercedes. Nová třída A bude mít českou premiéru v polovině června.

Další na řadě bude zcela nový model - kompaktní čtyřdveřové kupé. Mercedes-Benz do Prahy přivezl jeden ze tří prototypů - maketu ukazující designové prvky exteriéru, ale jen naznačující interiér.

Platforma vozu je zcela nová vyvinutá pro kompaktní vozy s pohonem všech kol. Také motor je zcela nový - dvoulitrový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem poskytuje až 155 kW (211 k). Je vybaven novým systémem vstřikování paliva pracujícím s vyšší účinností. Další novinkou je sedmirychlostní dvojspojková převodovka 7G-DCT, která je výsledkem vlastního vývoje Mercedesu.

Nová generace ovládacího a telematického systému COMAND Online je vybavena softwarem, který není uložen ve vozidle, nýbrž běží na Daimler Vehicle Backend. Tento systém umožňuje aktualizaci na dálku, aniž by bylo potřeba jezdit s vozem do servisu.

Studie provokujícího kupé Concept Style Coupé byla představena koncem dubna v Los Angeles a krátce na to na autosalonu v Pekingu. Design konceptu přináší několik zajímavých stylistických prvků, z nichž některé se bohužel u sériového podoby tohoto čtyřdveřového kupé neobjeví.

Podobu vozu charakterizují inovativně uspořádané světlomety, příď s integrovanou kapotou s prolisy a maska chladiče s diamantovým vzhledem, který je pokračováním koncepce předvedené u studie Concept A-Class. Concept Style Coupé má bezrámová boční okna a atraktivní nízká zpětná zrcátka. Zajímavé jsou i zaoblené linie zadní části střechy.

 

  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé
  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé
  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé
  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé
  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé
  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé
  • Mercedes-Benz v Praze předvedl Concept Style Coupé