mercedes-benz vito: osvědčená hvězda v novém hávu | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz Vito: osvědčená hvězda v novém hávu

Mercedes-Benz Vito: osvědčená hvězda v novém hávu

16.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Existuje několik důvodů, proč je Mercedes-Benz Vito úspěšný - je univerzální a flexibilní. Nyní přichází v novém vydání, které je ještě lepší. Navíc se samozřejmě u Mercedesu snažili, aby tento vůz byl ještě atraktivnější. Nově přijíždí i s elektrickým pohonem jako eVito Tourer.
Van střední velikosti Mercedes-Benz Vito, jehož se po celém světě ve třetí generaci od podzimu 2014 prodalo více než 508 000 kusů nyní přináší inovace v oblasti informačních a zábavních systémů, jakož i oživení v designu. Je to osvědčený partner především pro malé a střední podniky s flotilou do pěti vozidel. Právě pro tuto skupinu zákazníků bylo dodáno více než 70 % všech vozů Mercedes-Benz Vito.
 
Mezi hlavní novinky patří lokálně bezemisní eVito s dojezdem 421 km, ovšem pouze ve verzi Tourer pro dopravu osob, a nová generace turbodieselu s výkony v rozsahu 75 kW (102 k) až 140 kW (190 k). Jako vrcholná motorizace pro Vito Tourer a Vito Mixto, registrované jako osobní vozidla, přichází nová varianta s výkonem 176 kW (239 k).
 
Produktová a marketingová manažerka Mercedes-Benz Midsize Vans Pia Herkewitzová k novému Vitu říká: „Rozsáhlá nabídka nových asistenčních systémů a nová generace motorů jsou předpokladem pokračujícího úspěchu modelu Vito, stejně jako jeho větší atraktivita. Vito nedělá kompromisy v provozních nákladech ani snaze dosáhnout nízké emise. Stejně jako dříve patří jeho užitečná hmotnost a rozmanitost variant mezi nejlepší v tomto segmentu. Nové nabídky infotainmentu navíc splňují zvýšené požadavky našich firemních zákazníků.“
 
Nový Mercedes-Benz Vito bude možné objednávat od 16. března 2020 za ceny začínající na 549 000 Kč bez DPH (platí pro skříňovou dodávku). Elektrické eVito Tourer dorazí na český trh ve druhém pololetí 2020.