mercedes-benz na ces 2017 | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz na CES 2017

Mercedes-Benz na CES 2017

03.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas Mercedes-Benz předvede síťově propojený, autonomní, flexibilní a elektricky poháněný automobil.
Mercedes-Benz na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) ve dnech 5. až 8. ledna v Las Vegas předvede novou podnikovou strategii CASE, která spojuje trendy síťového propojení, autonomní jízdy, modelů flexibilního používání automobilů a elektrických pohonů se čtyřmi pilíři Connected, Autonomous, Shared & Service a Electric Drive.
 
Poprvé budou moci návštěvníci veletrhu CES vidět na jednom místě dvě studie Concept EQ a Mercedes-Benz Vision Van. Mercedes-Benz Concept EQ je studie se vzhledem sportovního crossoveru/SUV. Poskytuje představu o nové generaci vozidel s elektrickým pohonem napájeným z akumulátorů. Mercedes-Benz Vision Van je revoluční studie lehkého užitkového vozu pro městské oblasti integrující mnoho inovativních technických řešení pro doručování zásilek koncovým adresátům.
 
Mercedes-Benz kromě toho předvede vývojové kroky na cestě ke kognitivnímu automobilu. S mottem Fit&Healthy Mercedes-Benz představí vizi inteligentního propojení rostoucího povědomí společnosti o zdraví s mobilitou budoucnosti.
 
Exponáty, věnované umělé inteligenci a připojení vozidla k tzv. chytrému domovu (Smart Home) a Mercedes me, poskytnou napínavý pohled na aktuální témata, jimiž se zabývají pracovníci výzkumných a vývojových center Mercedes-Benz.  
 
Značka smart představí novou inovativní službu „smart ready to share“.
 
„Náš pojem mobility se v příštích pěti až deseti letech změní výrazněji než během uplynulých 50 let. S naší strategií CASE budeme utvářet budoucnost mobility. Cílem je proměnit automobil v platformu budoucích konceptů mobility a digitální zážitkový prostor. Automobil budoucnosti musí být síťově propojený, autonomní a bezemisní. Současně musí nabízet možnost sdílené mobility,“ říká Ola Källenius, člen představenstva společnosti Daimler AG a od ledna 2017 také zodpovědná osoba za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes-Benz Cars.
  • Mercedes-Benz na CES 2017
  • Mercedes-Benz na CES 2017
  • Mercedes-Benz na CES 2017
  • Mercedes-Benz na CES 2017