městská mobilita podle jaguar land rover | Aktuality | autoweek.cz

Městská mobilita podle Jaguar Land Rover

Městská mobilita podle Jaguar Land Rover

19.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Odvážný koncept společnosti Jaguar Land Rover spojuje integruje koncepční platformu vozidla Project Vector do budoucí infrastruktury inteligentních měst a poskytuje služby pro potřeby soukromé a sdílené mobility.
Jaguar Land Rover v Národním automobilovém inovačním centru v Coventry představil nekonvenční koncept městského vozidla Project Vector jako součást svého projektu Destination Zero, představujícího vizi autonomní, elektrické a propojené městské mobility budoucnosti.
 
Mise Jaguar Land Rover Destination Zero má ambici učinit společnosti bezpečnější a zdravější v čistším životním prostředí. Díky neustálým inovacím se společnost JLR zaměřuje na dosažení budoucnosti s nulovými emisemi, bez nehod a ucpaných ulic prostřednictvím svých produktů, služeb a zařízení. Další fázi této cesty představuje koncept Project Vector - víceúčelové elektricky poháněné vozidlo připravené pro autonomní provoz.
 
Flexibilní koncept kompaktního vozidla dlouhý 4 m byl navržen pro provoz ve městě. Všechny komponenty akumulátorů a hnacího ústrojí byly integrovány do ploché podlahy aby se dosáhlo maximální variability. Revoluční vnitřní prostor kabiny umožňuje konfiguraci sezení pro soukromé nebo sdílené použití a dokonce i možnosti užitkových aplikací, například pro dodávky „poslední míle“.
 
Koncept Vector byl vytvořen s cílem zvýšit kvalitu budoucího městského života v Národním inovačním centru pro automobilový průmysl, aby získal výhody spolupráce se specialisty z akademického prostředí i s externími partnery. Zaměřuje se na širší prostředí mobility včetně využívání mobilních služeb až po infrastrukturu potřebnou k tomu, abychom do našich měst mohli plně integrovat autonomní vozidla.
 
Pilotní program laboratoře budoucí mobility v ulicích Coventry se plánuje od roku 2021 ve spolupráci s městskou radou Coventry a úřady okresu West Midlands.
 
  • Městská mobilita podle Jaguar Land Rover
  • Městská mobilita podle Jaguar Land Rover
  • Městská mobilita podle Jaguar Land Rover
  • Městská mobilita podle Jaguar Land Rover