mezinárodní svět automobilů se představí v lipsku | Aktuality | autoweek.cz

Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku

Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku

20.03.2014 | Rybecká Ivana | Aktuality

Přípravy na autosalon AMI Auto Mobil International se dostávají do plných obrátek. Největší letošní německý autosalon už brzy, od 31. května do 8. června, otevře své brány. Na lipském výstavišti se budou prezentovat všichni němečtí výrobci a velká většina mezinárodních značek. 

Vystavovatelé se postarají o řadu premiér a předvedou zajímavé koncepty i inovace pro automobily. Zvláštní pozornost bude věnována alternativním pohonům -  od elektromobilů přes plynový pohon až po hybridní vozidla ale i palivové články, takže bude možné získat ucelený pohled na mobilitu budoucnosti.

Široké spektrum čeká na návštěvníky veletrhu také v oblasti nabídky dopravy, dílů a součástek, individualizace a tuningu. K tomu se přidají produkty a koncepty pro udržitelnou mobilitu v silniční dopravě.

Nebude chybět ani tradiční výstavní sekce AMICOM s nabídkami zábavních systémů, komunikace a navigace.

Poprvé se bude na AMI Auto Mobil International prezentovat speciální výstavní obor Oldtimer.

Tradiční součástí výstavní rodiny na veletrhu AMI bude i v tomto roce AMITEC, odborný veletrh pro údržbu, servis a opravy osobních a užitkových automobilů, který se odehraje ve dnech od 31. května do 4. června se zaměřením především na odborné návštěvníky.

„Na lipském výstavišti nejsou auta pouze k obdivování, ale především k odzkoušení,“ říká projektový ředitel veletrhu AMI Matthias Kober.

 

Vystavovatelé s velkým nasazením

Mitsubishi se po několikaleté nepřítomnosti vrací na AMI s aktuální modelovou nabídkou včetně vozidel na elektrický pohon.

Novinkou v tomto roce bude zvláštní výstavní obor Oldtimer. Specializovaní obchodníci, restaurátorské podniky, automobilová muzea a oldtimerové kluby se v Hale 2 pochlubí svými drahocennými kusy, které v běžném silničním provozu patří k absolutním raritám. Tím se AMI stane přitažlivým též pro přátele klasických automobilů.

Vedle mnoha premiér budou probíhat také atraktivní prezentace jízdních asistenčních systémů, které budou demonstrovat, jak nejmodernější technika přispívá k větší bezpečnosti v silničním provozu.

Pod heslem Alternativní pohony automobilový průmysl předvede nové koncepty a řešení pro jízdu na elektřinu, vodík či zemní plyn. Němečtí a zahraniční výrobci automobilů stejně jako specializované podniky na lipském výstavišti představí své nejnovější elektromobily a hybridní vozy, aktuální produkty ale i projekty a vize. Mezi nimi bude též automobilka Tesla Motor z USA. Modelem S návštěvníkům předvede možnosti luxusního vozidla s elektrickým pohonem.

 

V Evropě ojedinělá nabídka zkušebních jízd

Dotknout se, vyzkoušet a především sám řídit, to je na AMI už tradicí. Po přihlášení se na výstavním stánku se odjíždí přímo z výstaviště na silnice nižší či vyšší třídy, na dálnici i do městského provozu.  Na AMI 2012 proběhlo více než 17 000 zkušebních jízd. Též na letošním ročníku se mohou návštěvníci těšit na stejný rozsah zkušebních jízd, který je v rámci Evropy zcela ojedinělý. Zastoupeny jsou rozmanité typy vozidel, od minivozítek Smart na elektrický pohon, přes prostorný Citroën C4 Picasso až po mohutný pick-up Volkswagen Amarok.

 

Rozmanité nabídky pro všechny cílové skupiny

Také svým rozsáhlým rámcovým programem pro aktivní spoluúčast a zapojení má AMI co nabídnout pro každého návštěvníka. Exklusivní supersporty a luxusní automobily bude možné obdivovat ve Skleněné hale.

 O možnostech kariéry v automobilovém průmyslu podá informace speciální prezentace Povolání v automobilovém oboru - Vydej se na cestu!.

Na volné ploše bude návštěvníky čekat řada akcí - off-roadové parkury, soutěže v řidičských dovednostech a mnoho dalšího.

Odborné zaměření nabídnou mimo jiné 3. června Taxi-den a 4. června Kariérový den.

Vstupenky na veletrh můžete již nyní výhodně zakoupit on-line na www.ami-lipsko.cz.

 

AMITEC 2014: platforma pro údržbu, servis a opravu motorových vozidel

Od 31. května do 4. června se na lipském výstavišti uskuteční AMITEC - Odborný veletrh pro údržbu, servis a opravu osobních i užitkových vozidel. Díky účasti výrobců a obchodníků tento odborný veletrh nabízí dobrý přehled o aktuálních trendech, o inovativních produktech a službách.

V centru pozornosti veletrhu AMITEC jsou informační a investiční potřeby středně velkých podniků v oboru servisu motorových vozidel. Poprvé se objeví také servisní obory pro mobilní velká zařízení v zemědělství, stavebním a komunálním hospodářství. 

Mezi obory, které jsou v nabídce veletrhu AMITEC 2014 zastoupeny nejsilněji, patří již tradičně náhradní díly pro servisy, vybavení dílen, služby a péče o vozidla. Zúčastní se významné podniky jako Celette, Theo Förch, Haweka, MAHA, Makra Chemie, Saxon Junkalor, Saxon Prüftechnik, Sherpa Autodiagnostik, Snap-on Tools a Technolit.

  • Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku
  • Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku
  • Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku
  • Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku
  • Mezinárodní svět automobilů se představí v Lipsku