michael schumacher - f1-2000 crossing the line, raising the bar | Aktuality | autoweek.cz

Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar

Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar

01.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Unikátní kolekce fine art printů a posterů připomíná první mistrovský titul Michaela Schumachera s Ferrari v Suzuce roku 2000 při příležitosti jeho nadcházejících 50. narozenin.
Tým umělců a kreativců, producentů a režisérů a automobilových nadšenců Automobilist, tvůrce automobilového výtvarného umění a galerie, se spojil s F1 týmem Scuderia Ferrari a nadací Keep Fighting Foundation aby k 50. narozeninám Michaela Schumachera vytvořil unikátní umělecká díla.
 
Fanoušci formule 1 si 3. ledna 2019 připomenou 50. narozeniny závodní legendy Michaela Schumachera. Na počest tohoto výročí Automobilist ve spolupráci s F1 týmem Scuderia Ferrari a nadací Keep Fighting Foundation vytvořil limitovanou edici fine art printů a sérii plakátů zachycující jeden z nejvýznamnějších momentů historie formule 1, a to zisk šampionátu Michaela Schumachera v japonské Suzuce s Ferrari F1-2000, podle jeho vlastních slov nejoblíbenější a nejdůležitější vítězství znamenající první zisk mistrovského titulu pro italský tým od roku 1979, kdy vyhrál Jody Scheckter
 
Nezapomenutelný okamžik, při němž italský tým získal první jezdecký titul po dvou dekádách, přinesl radost fanouškům motorismu po celém světě. Použitím nejmodernějších technik kompozice 3D modelů a digitální fotografie tým specialistů Automobilistu dokázal během několika měsíců znovu vytvořit a vložit euforické scény z japonského závodu z roku 2000 do obrazu a série posterů. Obraz, dostupný v omezeném počtu výtisků, a prémiové designové plakáty byly vyrobeny pomocí nejmodernější techniky kompozice 3D modelů a digitální fotografie. Proces trval několik měsíců a zahrnoval 3D skenování vozu formule 1 Michaela Schumachera i jeho přilby, umístěné v jeho soukromé sbírce v Motorworldu v Kolíně nad Rýnem. Výsledný obraz je jedinečnou připomínkou neskutečné kariéry Michaela Schumachera.
 
Automobiloví nadšenci a fanoušci formule 1 si nyní mohou tyto oficiální obrazy a plakáty objednat na stránkách Automobilist.com. Tím přispějí na nadaci Keep Fighting, neziskovou organizaci založenou rodinou Michaela Schumachera a jeho nejbližšími přáteli a kolegy, která s Michaelovým charitativním duchem pokračuje bez ohledu na okolnosti.
 
Vedle titulního obrazu, který je součástí omezené edice Unique & Limited individuálně očíslovaných fine art tisků ve třech velikostech, vytvořil Automobilist i sérii pěti designových plakátů svázaných se scénami v Suzuce toho dne. První z posterů, zobrazující pit-stop z ptačí perspektivy, je také součástí omezené Unique & Limited edice.
 
Titul z roku 2000 znamenal začátek bezprecedentní pětileté zlaté éry pro tým Scuderia Ferrari s rekordním Michaelem Schumacherem za volantem. A jeho odkaz s Ferrari žije dál, protože jeho rodina pokračuje s charitativními aktivitami jeho jménem prostřednictvím nadace Keep Fighting Foundation. Jediný vyrobený kus obrazu v extra velkém formátu bude darován nadaci a vydražen, aby přispěl na její dobročinné snahy.
 
Víc na https://automobilist.com
 
  • Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar
  • Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar
  • Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar
  • Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar
  • Michael Schumacher - F1-2000 Crossing The Line, Raising The Bar