milion hybridů od toyoty za rok | Aktuality | autoweek.cz

Milion hybridů od Toyoty za rok

Milion hybridů od Toyoty za rok

08.11.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ač rok 2012 ještě neskončil, Toyota poprvé překročila prodej milionu vozů s hybridním pohonem za rok.

Po 15 letech od zahájení prodeje modelu Prius Toyota poprvé prodala překonala hranici milionu prodaných hybridů za rok. Vozy s hybridním pohonem v roce 2012 tvoří 14 % prodeje společnosti Toyota, která se letos vrací do pozice největšího světového producenta automobilů. 

Z celkového počtu letos prodaných vozů s hybridním pohonem představují 75 % vozy modelové řady Prius, o zbytek se dělí hybridní verze modelů Camry, Auris, Highlander a různé modely se značkou Lexus.

Toyota Prius má letos mimořádně úspěšný rok, protože tento model se stal nejprodávanějším autem v Kalifornii a zařadil se mezi desítku nejprodávanějších aut ve Spojených státech. To může být pro leckoho překvapením, ale nikoliv pro obyvatele Kalifornie. Ve skutečnosti tohoto úspěchu nedosáhl jen samotný stále ještě poněkud nekonvenční Prius, ale nově celá modelová řada. Tří verzí Priusu se prodává více než všech ostatních hybridů dohromady - včetně dalších úspěšných hybridů Hondy Civic, Accord a Insight ale i Toyoty Camry.

V Kalifornii bylo do září tohoto roku celkem prodáno 1 250 000 nových vozů, což představovalo 11 % z celkového prodeje aut ve Spojených státech. Toyota v Kalifornii do září prodala 46 380 vozů modelové řady Prius, což představuje 25 % celkového prodeje modelu Prius v USA. Poptávka po modelu Prius rychle roste v souladu s tím, jak roste cena benzinu.

Celosvětově Toyota plánuje uvedení 20 nových hybridních modelů do konce roku 2015.