milion vozidel duster vyrobených za čtyři roky | Aktuality | autoweek.cz

Milion vozidel Duster vyrobených za čtyři roky

Milion vozidel Duster vyrobených za čtyři roky

30.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Duster, držitel ocenění AutoBest 2011, znamená pro značky Renault a Dacia mimořádný úspěch: milion vozidel vyrobených po celém světě. Duster se vyrábí se v pěti závodech po celém světě a prodává se ve více než 100 zemích. Miliontý vůz byl vyroben v brazilském závodě Renaultu.

Za čtyři roky se po celém světě prodalo jeden milion vozidel Duster. Jeho poměr prostornosti, ceny a průchodnosti terénem, který tomuto vozu vynesl ocenění AutoBest 2011, oslovil mnohé zákazníky. Je navržen tak, aby odpovídal potřebám zákazníků po celém světě: přizpůsobí se velkému chladu v Rusku, pohonné jednotce Flex Fuel pro Brazílii i řízení vpravo a specifickému designu interiéru pro Indii.

 

Miliontý Duster byl vyroben v brazilském závodě Renault v Curitibě. Duster se montuje v pěti závodech: Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazílie), Envigado (Kolumbie), Moskva (Rusko) a Chennai (Indie).

 

Duster se od roku 2010 vyrábí v rumunském závodě v Pitesti pod značkou Dacia pro trhy v Evropě, Turecku a v zemích Maghrebu. Duster se tam od června 2010 vyrábí také pod značkou Renault pro trhy na Středním východě, v Egyptě a dalších afrických zemích a od roku 2011 pro země Golfského zálivu.

 

V brazilském závodě v Curitibě se od října 2011 Duster vyrábí pod značkou Renault pro brazilský a argentinský trh. V kolumbijském závodě Envigado se Duster montuje od února 2012 pro trhy v Kolumbii, Mexiku, Ekvádoru, Chile, Peru a Střední Americe.

 

Výroba Dusteru v ruském závodě Avtoframos v Moskvě začala v prosinci 2011 pro uvedení na trh v Rusku pod značkou Renault.

 

Naposledy se v květnu 2012 přidala výroba verze s pravostranným řízením v Chennai pro trhy v Indii, Jihoafrické republice a Indonésii pod značkou Renault a pro Spojené království, Kypr, Maltu a v Irsko pod značkou Dacia.

 

Duster představuje úspěch pro značku Dacia a je dnes nejprodávanějším vozidlem skupiny Renault na světě. V roce 2013 prodej Dusteru nadále rostl a dosáhl více než 376 000 kusů dodaných pod značkami Dacia a Renault.

 

V České republice od uvedení tohoto modelu v r. 2010 do konce března 2014 se prodalo celkem 6860 kusů.

 

Prvních pět zemí s největším prodejem Dusteru

 

Země

Značka

prodej od uvedení na trh

Rusko

Renault

151 633

Francie

Dacia

145 612

Brazílie

Renault

117 303

Indie

Renault

85 974

Německo

Dacia

70 159