miliontý hyundai tucson | Aktuality | autoweek.cz

Miliontý Hyundai Tucson

Miliontý Hyundai Tucson

11.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Další oslava v Nošovicích. Úspěšný Hyundai Tucson z automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech překročil hranici jednoho milionu vyrobených kusů. V letošním roce jde již o druhý významný milník v historii HMMC.
Koncem května v automobilce Hyundai Motor Manufacturing Czech oslavili celkově třímilióntý vyrobený vůz. Počátkem října v Nošovicích slavili znovu. Důvodem je milióntý zde vyrobený vůz Hyundai Tucson. Toto SUV slaví prodejní úspěch v celkem 67 zemích světa na pěti kontinentech. Jeho výroba představuje téměř 70 % produkce automobilky. Tucson je také prvním SUV vyráběným v ČR, které této výjimečné mety dosáhlo. Potřebovalo na to jen 52 měsíců.
 
Pro každou automobilku je pokoření této výjimečné mety jedním modelem vozu významným milníkem. V nedlouhé jedenáctileté historii automobilky HMMC jde navíc o první typ vozu, který hranici milionu vyrobených kusů dosáhl.
 
„Jde o mimořádný úspěch. Význam pro naši automobilku nemá jen množství vyrobených vozů. Výroba tohoto důležitého modelu vozu pro značku Hyundai v Evropě nás především posunula v kvalitě a technické úrovni výroby. Ovlivnila mimo jiné také výběr dodavatelů a množství pracovních míst,“ říká vedoucí divize výroby HMMC Miroslav Jasiok.
 
Poprvé intenzivně zapojeni do vývoje
Když 15. června 2015 sjel z nošovických výrobních pásů nový Hyundai Tucson navržený týmem designérů pod vedením známého německého šéfdesignéra Petera Schreyera, předcházela tomu dlouhá příprava, během níž mohli výrobní inženýři, technici i testovací jezdci automobilky poprvé výrazněji ovlivnit přípravu výroby nového vozu.
 
„Během sedmi let výroby předchozích modelů jsme získali dostatek zkušeností a respekt mateřské společnosti. Proto jsme mohli sestavit silné expertní týmy složené z kolegů napříč odděleními, které se již neučily jen nový vůz vyrábět, ale plně se zapojily i do finálního vývoje jednotlivých dílů a jejich testování. Výrazně jsme rozšířili naše interní testování pilotních vozů a výsledky testů poté využívali při ladění finálního vozu. Na dnešní výsledné technické podobě Hyundai Tucsonu tak mají nošovičtí výrazný podíl a jsme na to náležitě hrdí,“ popisuje vedoucí divize kvality HMMC Martin Klíčník.
 
Navýšení výroby a noví dodavatelé
„Hyundai Tucson Uspěl na náročných trzích v Německu i Velké Británii a celkově v desítkách zemí po celém světě. Tento úspěch přinesl navyšování výroby Tucsonu na současných téměř 1100 vozů, které denně v Nošovicích vyrobíme z celkového počtu zhruba 1500 aut,“ dodává Miroslav Jasiok.
 
Krom všech evropských trhů Tucsony míří na Střední východ, do Afriky, Jižní Ameriky či Austrálie. Můžete je potkat od Islandu po Jihoafrickou republiku, od Mexika po Nový Zéland. Jednou z nejexotičtějších destinací je ostrov Martinik.
 
V České republice se doposud prodalo více než 15 000 vozů Hyundai Tucson. Krom dodávek soukromým osobám připravili v HMMC několik speciálních edic pro vybrané podniky, které využily jízdní přednosti tohoto SUV. Šlo o dodávky speciálních vozů pro Lesy ČR, Ředitelství silnic a dálnic a Policii ČR. V mezinárodním měřítku byla zajímavá speciální designová edice související s Mistrovstvím světa ve fotbale 2018, jehož byl Hyundai oficiálním partnerem.
 
Navyšování výroby související se zvýšenou poptávkou přineslo navýšení počtu pracovních míst a další lokalizaci dodavatelů, kteří jsou nyní v blízkém okolí automobilky. Hyundai dnes zaměstnává 3300 lidí a jeho dodavatelé v regionu dalších 8700 zaměstnanců.
 
Facelift, sportovní N Line i Mild Hybrid technologie
Přestože výroba nového Tucsonu začala teprve před čtyřmi roky a čtyřmi měsíci, prošel již faceliftem, nabídku rozšířila sportovně laděná verze N Line a v duchu posledního ekologicky laděného vývoje je v nabídce také Mild Hybridní technologie.