ministr havlíček jednal v mladé boleslavi | Aktuality | autoweek.cz

Ministr Havlíček jednal v Mladé Boleslavi

Ministr Havlíček jednal v Mladé Boleslavi

19.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Páteční jednáni Ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka ve Škoda Auto v Mladé Boleslavi bylo velmi důležité, protože zhodnotilo mj. přípravy Memoranda a Akčního plánu k budoucnosti automobilového průmyslu v ČR.
Vše je to součástí procesu, který začal v únoru v Mladé Boleslavi Kolokviem o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR a pokračoval mj. květnovou schůzkou V4 v Bratislavě k budoucnosti automotive v regionu zemí visegrádské čtyřky. Jak zdůraznil už na červnové Výroční tiskové konferenci president AutoSAP Bohdan Wojnar, vše směřujeme k tomu, aby toto memorandum mohlo být po schválení ještě touto vládou podepsáno už v září.
 
TZ MPO
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček dnes navštívil závod Škoda Auto v Mladé Boleslavi
 
Ministr si v doprovodu náměstka Eduarda Muřického prohlédl Škoda Muzeum a navštívil provozy Škody Auto v Mladé Boleslavi. Důležitým bodem programu bylo setkání s Bohdanem Wojnarem, členem představenstva Škody Auto a předsedou Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP.
 
Ministr Havlíček na úvod neformálního setkání s B. Wojnarem a dalšími zástupci Škody Auto vyjádřil automobilce stávající i budoucí podporu. „Nejde jen o významného výrobce, ale i zaměstnavatele, jehož aktivity široce ovlivňují celou řadu oblastí života regionů, kde působí,“ uvedl ministr během jednání, které proběhlo v muzeu Škody.
 
Na programu byla diskuse na téma Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu, Národního akčního plánu čisté mobility, využití digitálních technologií v oblasti automobilového průmyslu a situace v období končícího programového období EU.
 
Na závěr návštěvy v Mladé Boleslavi si ministr v doprovodu Marka Jancáka, ředitele výroby Škoda Auto, prohlédl část výroby modelu Octavia, konkrétně svařovnu, lisovnu a montážní linku.