místo pro techniku a inovace | Aktuality | autoweek.cz

Místo pro techniku a inovace

Místo pro techniku a inovace

23.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bosch oficiálně otevřel nové výzkumné centrum v Renningenu - nové pracovní prostředí pro inovátory. Kancléřka Merkelová při této příležitosti řekla: „Výzkum a inovace jsou zdrojem naší prosperity.”
Bosch chce svým novým výzkumným areálem v Renningenu podporovat mezioborovou spolupráci a tím posílit svou inovační sílu. V novém centru pro výzkum a pokročilé inženýrství na stuttgartském předměstí se na 1700 tvůrčích lidí zabývá aplikovaným průmyslovým výzkumem.
 
Areál byl oficiálně otevřen slavnostním ceremoniálem, kterého se zúčastnila i spolková kancléřka Dr. Angela Merkelová. Ta byla inovačním centrem ohromena: „Podařilo se vám spojit nejen místo pro výzkum, ale i vědecké disciplíny. Tímto centrem firma Bosch stanovuje nové standardy.” Poukázala také na to, že samotná firma Bosch si dala za cíl realizovat nápady, které nikoho ještě ani nenapadly: “Bosch chce zůstat o krok napřed před vývojem.”
 
„Stejně jako univerzita, i naše centrum spojuje dohromady mnoho oblastí. Chceme, aby naši výzkumníci nepřemýšleli jen o tom, co může přinést budoucnost, ale také aby se z nich stali úspěšní podnikatelé. Zároveň je toto centrum vyjádřením naší důvěry v Německo jako místo stvořené pro technologie,” řekl Dr. Volkmar Denner, předseda představenstva firmy Bosch.
 
Firma do nového centra investovala na 310 milionů eur. Výzkumné centrum, jehož motto je „Spojení milionů nápadů”, je centrálním bodem celosvětové sítě vývoje a výzkumu firmy Bosch, která má též v úmyslu v centru posílit podnikatelského ducha. Právě v této oblasti má podle Dennera Německo konkurenční nevýhodu: „V Německu není příležitost ani touha po zakládání nových firem. Zvláště mezi mladými absolventy vysokých škol potřebujeme více startup nadšenců. V tomto ohledu musejí univerzity udělat více, než jen připravit studenty na zkoušky z úzce specializovaných oblastí.”
 
Aby Německo v konektivitě zůstalo na technologickém vrcholu, musí si zachovat a rozšířit své klíčové kompetence v mikroelektronice a softwaru. Pokud tak neučiní, zůstane jeho průmysl pozadu. Nemáme důvod se obávat konkurence v podobě IT společností. Ale pro naše průmyslové podniky nebude tato soutěž procházkou růžovým sadem,” řekl Denner.
 
Centrum v sobě spojuje mnoho různých oblastí vědy a techniky. Ať už jde o elektrotechniku, strojírenství, informační technologie, analytiku, chemii, fyziku, biologii či mikrosystémovou techniku - v Renningenu je ve firemním výzkumu a pokročilém inženýrství zaměstnáno celkem 1200 lidí, plus 500 doktorandů a stážistů, kteří se zabývají technickými výzvami budoucnosti. Až dosud byli tito výzkumníci rozprostřeni do třech lokalit stuttgartské aglomerace.
  • Místo pro techniku a inovace
  • Místo pro techniku a inovace
  • Místo pro techniku a inovace
  • Místo pro techniku a inovace
  • Místo pro techniku a inovace