mitsubishi bude pokračovat v evropě | Aktuality | autoweek.cz

Mitsubishi bude pokračovat v Evropě

Mitsubishi bude pokračovat v Evropě

11.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Aliance Renault Nissan informuje o zásadním rozhodnutí týkajícím se pokračování značky Mitsubishi v Evropě. Mitsubishi pro Evropu převezme některé modely Renault.
Vedení Aliance Renault Nissan oznámila, že společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozhodla o využití dvou modelů svého aliančního partnera Renault pro evropský trh. Mitsubishi tyto modely představí v rámci své dealerské sítě na vybraných trzích v Evropě od roku 2023. O které modely a trhy se jedná je stále předmětem diskuse.
 
Společné aktivity se skupinou Renault jsou součástí reformy obchodní strategie v Evropě, kterou společnost Mitsubishi sleduje především naplnění poptávky zákazníků. Spojení zcela nového Eclipse Cross PHEV, který bude na trh uveden v květnu, a novinek od společnosti Renault dále zvýší konkurenceschopnost značky Mitsubishi na trhu.
 
MMC postupně implementovala strukturální změny v Evropě v rámci své střednědobé strategie. Tato opatření znamenala zmrazení vývoje nových modelů pro evropské trhy a přesunutí zdrojů na jejich vývoj a výzkum do regionu ASEAN, který je pro značku Mitsubishi velmi důležitý. Jako část těchto reforem se MMC zaměřilo na optimalizaci cen svých modelových řad, zlepšení nákladů na logistiku a fixních nákladů a také na další zlepšení efektivity všech procesů. Mitsubishi se také rozhodlo ukončit v roce 2023 prodej nových vozů v některých evropských zemích.