mitsubishi colt se vrátí | Aktuality | autoweek.cz

Mitsubishi Colt se vrátí

Mitsubishi Colt se vrátí

06.04.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mitsubishi uvede i do Evropy nový Colt. Na konci roku 2023 by nová generace japonské klasiky malých aut měla rozšířit modelovou nabídku.
Společnost Mitsubishi Motors Europe oznámila, že se po 10 letech vrací do evropské třídy malých vozů s pětidveřovým hatchbackem Colt. Uvedení nové generace do prodeje je naplánováno na podzim 2023.
 
Nový Colt staví na dlouhé úspěšné historii. Jméno Colt je jedním z nejznámějších automobilových modelů na světě. Po uvedení na trh v roce 1962 se první generace rychle stala bestsellerem. Od uvedení na evropský trh byl tento model uveden v roce 1978. Jen v Evropě se pro poslední generaci mezi lety 2004 a 2014 rozhodlo 403 957 zákazníků. V České republice bylo prodáno přes 2700 Coltů a jedná se historicky o třetí nejprodávanější model Mitsubishi.
 
Nový Colt spolu s modely Space Star, novým ASX a plug-in hybridním Eclipse Cross PHEV pro značku Mitsubishi rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu. Nová generace vzniká, podobně jako ASX nové generace, na platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Mitsubishi slibuje rozsáhlou výbavu a širokou nabídku pohonů včetně hybridní verze. Bude se vyrábět v turecké Burse v závodě Oyak-Renault.