mitsubishi na tokijském autosalonu | Aktuality | autoweek.cz

Mitsubishi na tokijském autosalonu

Mitsubishi na tokijském autosalonu

04.11.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na 43. tokijském autosalonu, který začne 20. listopadu, budou mít světovou premiéru tři koncepty kompaktních vozů Mitsubishi. 

Tři koncepty společnosti MMC spojuje téma @earth Technology. Ukazují, kam se bude vývoj a výroba MMC v blízké budoucnosti ubírat.

Mitsubishi Concept GC-PHEV je další generací plnohodnotného SUV se stálým pohonem všech kol. Je založený na systému hybridního vozidla s možností dobíjení (PHEV) s motorem vpředu a pohonem zadních kol, kdy je přeplňovaný motor V6 3 l MIVEC připojen k osmirychlostní samočinné převodovce, a dále výkonným elektromotorem a vysokokapacitním akumulátorem. Systém tak poskytuje potřebný výkon pro každý terén hodný všestranného SUV.

Mitsubishi Concept XR-PHEV je další generací kompaktního SUV. Používá uspořádání systému PHEV s motorem vpředu a pohonem předních kol, jenž se skládá ze zmenšeného přeplňovaného motoru MIVEC 1,1 l s přímým vstřikováním benzinu a lehkého kompaktního vysoce účinného elektromotoru s vysokokapacitním akumulátorem.

Mitsubishi Concept AR je novou generací kompaktního MPV, jenž v sobě kombinuje schopnosti manévrování vozu SUV s prostorností MPV. Využívá lehký mild-hybridní systém s malým přeplňovaným motorem MIVEC 1,1 l s přímým vstřikováním.

Všechny tři koncepty jsou vybaveny nejnovější technologií aktivní bezpečnosti MMC e-Assist a pokročilou technologii „propojeného automobilu“ využívající novou generaci informačních systémů. Tyto funkce zahrnují systém zjišťování nebezpečí, jenž aktivuje odpovídající bezpečnostní funkce, a systém včasného zjištění poruchy/selhání, jenž řidiče přiměje vyhledat opravnu nebo jiný servis.