mitsubishi představí outlander phev | Aktuality | autoweek.cz

Mitsubishi představí Outlander PHEV

Mitsubishi představí Outlander PHEV

18.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mitsubishi Motors pro zářijový autosalon v Paříží připravuje světovou premiéru hybridní verze SUV s možností dobíjení ze zásuvky Outlander PHEV.

Nový Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV není pouze úpravou již existujícího vozu se spalovacím motorem, ani pouhou výstavní ukázkou hybridní techniky s možností vnějšího dobíjení. Jedná se o automobil postavený na konstrukčním základě připravované třetí generace modelu Outlander. Ta se představila v březnu na autosalonu v Ženevě a se spalovacími motory bude uvedena i na český trh na podzim.

Mitsubishi Outlander PHEV byl už začátku konstruován tak, aby v něm mohl být použit spalovací motor nebo hybridní pohon s možností dobíjení (plug-in). Bude prvním sériově vyráběným vozem se stálým elektrickým pohonem všech kol (4WD).

Pohonné ústrojí sestává z předního elektromotoru, zadního elektromotoru a zážehového motoru uloženého vpředu. Kromě pohonu předních kol a pohonu generátoru umožní volbu ze tří režimů jízdy:

- pohon 4WD předním a zadním elektromotorem

- sériový pohon 4WD předním a zadním elektromotorem podporovaný zážehovým motorem jako generátorem elektrické energie

- paralelní pohon 4WD předním a zadním elektromotorem doplněný pohonem předních kol zážehovým motorem při vyšších rychlostech, elektrické motory umožňují akceleraci bez nutnosti řazení.

Hybridní plug-in systém Mitsubishi, vycházející z elektromobilu, byl už představen u konceptu PX-MiEV v roce 2009.  Umožní dosažení dlouhého dojezdu více než 800 km v kombinaci s nízkou spotřebou (či chcete-li emisemi CO2) srovnatelnými s konceptem PX-MiEV II.

Nový Mitsubishi Outlander třetí generace se spalovacími motory bude v prodeji na evropských trzích od podzimu 2012, ve verzi PHEV se do Evropy dostane až v průběhu roku 2013.

  • Mitsubishi představí Outlander PHEV
  • Mitsubishi představí Outlander PHEV