modernizace mercedesu-benz třídy a | Aktuality | autoweek.cz

Modernizace Mercedesu-Benz třídy A

Modernizace Mercedesu-Benz třídy A

24.08.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mercedes-Benz uvedl na trh modernizovanou podobu kompaktního hatchbacku třídy A. Kromě oživení vzhledu dostala nové prvky výbavy a přepracované pohonné jednotky.
Modernizace zvýrazňuje sportovní vlastnosti a dynamiku této úspěšné modelové řady kompaktních vozů. Mercedes-Benz kombinuje v nové generaci třídy A sportovní vlastnosti s ještě vyšší úrovní komfortu.
 
Nový, výrazněji do špičky tvarovaný přední nárazník ještě více připomíná design koncepčního vozu Concept A-Class z roku 2011. Upravena byla maska chladiče, nové jsou LED světlomety (výbava na přání, pro A 45 standardně), nově tvarované zadní svítilny a koncovky výfuků vyúsťující v zadním nárazníku.
 
Sdružené přístroje jsou uložené v tubusech s ušlechtilým grafickým zpracováním stupnic a galvanizovanými ovládacími prvky, stejně jako velký bezrámový displej informačního a zábavního systému, který může být na přání větší s úhlopříčkou 8“. Mezi novinky patří mimo jiné paket Exklusiv s dvoubarevným čalouněním kůží, jakož i nový design sedadel ve verzi Line Style.
 
Třída A navíc přináší se systémy Apple CarPlay a MirrorLink novou kvalitu v oblasti integrace mobilních telefonů. Díky systému Dynamic Select lze tlačítkem změnit nastavení charakteristik motoru, převodovky, charakteristiku tlumení, řízení a klimatizace s důrazem na komfort, sportovní parametry nebo hospodárnost provozu. K dispozici jsou čtyři jízdní režimy Comfort, Sport, Eco a Individual.
 
Mercedes-Benz v rámci modernizace zavádí nový způsob označování motorů v této modelové řadě. Zážehové motory jsou bez přídavného označení, u vznětových nahrazuje malé písmeno d zkratku CDI, tzn. že z A 200 CDI je např. A 200 d. Novým základním modelem je A 160 (1,5 l s výkonem 75 kW/102 k) a nejúspornějším je A 180 d BlueEFFICIENCY Edition (1,5 l s výkonem 80 kW/109 k) s kombinovanou spotřebou 3,5 l/100 km, tzn. a hodnotou emisí CO2 89 g/km.
 
Mercedes-Benz A 220 d (2,1 l) je s výkonem 130 kW (177 k) nyní o 5 kW (7 k) výkonnější než dosud, což platí i pro sportovní modely A 250 Sport a A 250 Sport 4MATIC s pohonem všech kol, nabízející nyní 160 kW (218 k) místo dosavadních 155 kW (211 k). Rovněž nový je dynamický model A 250 (2,0 l/155 kW). Modernizace se dotkla také modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC. Základní model Mercedes-AMG je s nejvyšším výkonem 280 kW (381 k) a maximálním točivým momentem 475 N.m v současnosti nejvýkonnějším kompaktním sportovním vozem na světě. Novou výbavou na přání je paket AMG Dynamic Plus, který zahrnuje mimo jiné mechanický samosvorný diferenciál přední nápravy, sportovní podvozek AMG Ride Control s adaptivními tlumiči a pátý režim systému Dynamic Select s označením Race.
 
Třída A s dvouspojkovou převodovkou 7G-DCT disponuje nově funkcí Launch Assist pro intenzivnější akceleraci z klidu.
 
Nová generace třídy A vstoupila na trh v září 2012. Vzhledem k velkému celosvětovému úspěchu tohoto modelu se vyrábí nejen v Rastattu, ale od srpna 2013 se navíc také montuje ve finském závodě společnosti Valmet Automotive.
 
Modernizovanou podobu třídy A lze objednávat od 3. července 2015. První vozy se objeví u prodejců koncem září.
  • Modernizace Mercedesu-Benz třídy A
  • Modernizace Mercedesu-Benz třídy A
  • Modernizace Mercedesu-Benz třídy A
  • Modernizace Mercedesu-Benz třídy A
  • Modernizace Mercedesu-Benz třídy A