modernizace pro ds 3 a ds 3 cabrio | Aktuality | autoweek.cz

Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio

Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio

21.01.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Od uvedení vozu DS 3 na trh v roce 2010 si tento víceúčelový městský vůz pořídilo 390 000 zákazníků. Nové DS 3 a DS 3 Cabrio vycházejí z tohoto úspěchu, ale chtějí být ještě atraktivnější díky novinkám v designu i technickým inovacím.
DS 3 je první model DS, který získal světelný podpis DS LED Vision. Nyní je opatřen přední maskou DS Wings. Zachovány byly typické prvky designu - dvoubarevné zpracování střechy a karoserie i podokenní lišta ve tvaru žraločí ploutve. Rozšiřují se možnosti úprav na míru - v nabídce je 78 možných kombinací odstínů karoserie a střechy.
 
Novinky v interiéru
Barevný dotykový 7“ displej kromě snadnějšího přístupu ve všem funkcím vozu (díky tomu je o 20 tlačítek méně na středovém panelu) nabízí i funkci Mirror Screen. Toto řešení mobilního připojení funguje s Apple CarPlay nebo s MirrorLink pro použití smartphonu přímo na displeji palubní desky vozu. Zákazníci DS  navíc mohou po ukončení cesty sledovat na svém telefonu informace týkající se vozu. Díky aplikaci MyDS mají k dispozici informace o servisních prohlídkách, množství paliva v nádrži nebo místě, kde je jejich vůz DS zaparkován. Aplikace MyDS je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS.
 
Nové DS 3 a DS 3 Cabrio jsou, stejně jako celá modelová řada, nově vybaveny systémem DS Connect Box, který zahrnuje systém umožňující tísňové a asistenční volání s lokalizací vozu SOS & Assistance, virtuální servisní knížku Monitoring, lokalizaci polohy vozu Mapping a funkci Tracking, která v případě odcizení vozu předává policii zeměpisnou polohu vozu.
 
Další novinky jsou systém automatického brzdění Active City Brake , přední a zadní parkovací asistent, zpětná parkovací kamera a asistent pro rozjezd ve svahu.
 
Pohonné jednotky
Vůz dlouhý 395 mm má zavazadlový prostor o objemu 285 l u hatchbacku a 345 l u kabrioletu. Průměr zatáčení je 10,2 - 10,4 m podle použitých pneumatik.
 
V nabídce je osm motorů - tři zážehové tříválce PureTech, dva zážehové čtyřválce THP a tři vznětové čtyřválce BlueHDi s technologií SCR. Novinkou mezi nimi je nejsportovnější a nejvýkonnější verze 1,6 THP S&S pro DS 3 Performance. V nabídce jsou tři druhy převodovek - přímo řazené pěti- nebo šestirychlostní, pilotovaná nebo automatická poslední generace EAT6.
 
DS 3 Performance
DS 3 Performance má motor 1,6 THP S&S o výkonu 153 kW (208 k) a točivém momentu 300 N.m. Ten je kombinován s šestirychlostní převodovkou MCM se specifickým odstupňováním a diferenciálem s omezeným prokluzem typu Torsen.
 
Podvozek a brzdový systém byly seřízeny tak, aby byl vůz ještě sportovnější. Světlá výška by snížena o 15 mm, přední i zadní rozchod se rozšířil a kotouče předních brzd o průměru 323 mm dostaly specifické třmeny, zadní brzdy mají průměr 249 mm.
 
Dynamický charakter vozu je patrný na první pohled s dvojitou koncovkou výfuku, černými 18" koly s diamantovým výbrusem z lehké slitiny, leskle černými třmeny předních brzd a specifickými motivy v barvách DS Performance. Atraktivní úpravy jsou i v interiéru včetně specifické přístrojové desky.
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio
  • Modernizace pro DS 3 a DS 3 Cabrio