modernizované audi a7 sportback | Aktuality | autoweek.cz

Modernizované Audi A7 Sportback

Modernizované Audi A7 Sportback

02.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Světovou premiéru mělo na autosalonu AMI v Lipsku modernizované Audi A7 Sportback. Kombinuje sportovní charakter kupé s komfortem sedanu a funkčními přednostmi verzí Avant. Přichází s novou nabídkou motorů a převodovek, novými světlomety a novými infosystémy.

Prostorné pětidveřové kupé Audi  A7 Sportback se představilo v roce 2010, kdy vytvořilo nový subsegment. Modernizovaná verze tohoto pětidveřového vozu s celkovou délkou 4,97 m má ještě atraktivnější a sportovnější rysy. Dynamický celkový dojem podtrhuje dlouhá kapota motoru, sportovní zadní sloupky a dramaticky klesající záď.

 

Nejnápadnějšími změnami jsou maska chladiče, nárazníky, koncovky výfukové soustavy a světlomety. Technologie LED je nyní součástí sériové výbavy, na přání lze získat světlomety Matrix LED v kombinaci s dynamickými ukazateli směru.

 

Nosná struktura karoserie nového  Audi A7 Sportback je vyrobena převážně z hliníku a vyspělých druhů ocelí. Zavazadlový prostor pod dlouhým elektricky ovládaným zadním výklopným víkem má základní objem 535 l, který lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit na 1390 l.

 

Audi bude zpočátku dodávat nový A7 Sportback se dvěma zážehovými a třemi vznětovými motory s výkonem v rozsahu od 160 kW (218 k) do 245 kW (333 k). Všechny splňují emisní normu Euro 6. Modernizovaný motor V6 3,0 TDI clean diesel s výkonem 200 kW (272 k) spotřebuje ve verzi ultra o výkonu 160 kW (218 k) a pohonem předních kol v průměru jen 4,7 l nafty na 100 km (122 g CO2/km). Pro Audi S7 Sportback se dodává motor 4,0 TFSI, který poskytuje nejvyšší výkon 331 kW (450 k) a používá systém deaktivace válců COD (cylinder on demand).

 

Vznětový motor 3,0 TDI biturbo clean diesel o výkonu 235 kW (320 k) je spojen s osmirychlostní samočinnou převodovkou tiptronic. Všechny ostatní varianty mají sedmirychlostní převodovku S tronic. Verze s pohonem předních kol dostaly zcela nově vyvinutou dvouspojkovou převodovku, která nahradila multitronic. U variant poháněných motory s výkonem 200 kW (272 k) a vyšším může být stálý pohon všech kol quattro doplněn sportovním diferenciálem.

 

Systém řízení jízdní dynamiky Audi drive select je součástí sériové výbavy. Mezi prvky výbavy na přání patří dynamické řízení, dvě verze sportovního podvozku a adaptivní vzduchové pérování, u verze S7 Sportback má vzduchové pérování tužší charakteristiku.

 

Mezi asistenční systémy patří například adaptivní tempomat s funkcí stop & go, vylepšený asistent nočního vidění a bezpečnostní systém Audi pre sense. Systémy Audi side assist a Audi active lane assist vzájemně úzce spolupracují, aby byla zajištěna ještě bezpečnější změna jízdního pruhu.

 

Vrcholný systém v oblasti informačních a zábavních systémů je MMI Navigation plus s MMI touch s výkonným grafickým procesorem od společnosti Nvidia, partnera značky Audi. Ovládání je touchpadem. Doplňkem systému MMI Navigation plus je Audi connect, který zajišťuje připojení k internetu prostřednictvím standardu LTE pro vysokorychlostní přenos dat. Audi phone box propojí mobilní telefon řidiče s anténou vozidla, čímž zlepší příjem signálu. Vrcholným systémem hi-fi je Bang & Olufsen Advanced Sound System.

 

Nové Audi A7 Sportback se objeví u prodejců koncem léta 2014. 

  • Modernizované Audi A7 Sportback
  • Modernizované Audi A7 Sportback
  • Modernizované Audi A7 Sportback
  • Modernizované Audi A7 Sportback
  • Modernizované Audi A7 Sportback
  • Modernizované Audi A7 Sportback