cng autobusy scania citywide le i v čr | Doprava | autoweek.cz

CNG autobusy Scania Citywide LE i v ČR

CNG autobusy Scania Citywide LE i v ČR

30.01.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Moravskoslezská společnost 3ČSAD rozšířila svůj vozový park o dva nové ekologické autobusy Scania Citywide LE na stlačený zemní plyn, které budou obsluhovat příměstské linky mezi Ostravou, Havířovem a Orlovou.
Autobusy Scania Citywide LE na CNG, které představitelé společnosti 3ČSAD převzali v Paskově, už jsou v plném provozu. Budou poskytovat detailní srovnávací data v rámci stávající flotily významného dopravce. Provozovatel veřejné dopravy na severovýchodě země očekává také vyšší životnost a lepší životní cykly autobusů. Klíčové bude sledovat a vyhodnocovat technická a provozní data.
 
„Jsme velmi rádi, že obyvatelé Moravskoslezského kraje mají možnost cestovat s našimi moderními autobusy Scania Citywide - jako první v České republice. Zároveň jsme vděční za tuto příležitost. Umožňuje prokázat kvality našich produktů a služeb - pohodlnost, bezpečnost a spolehlivost pro cestující, vyšší dobu provozuschopnosti, úsporu paliva a lepší komfort pro řidiče, tedy benefity na straně provozovatele, a v neposlední řade udržitelné řešení s nízkými emisemi pro společnost a životní prostředí. Ve všech těchto oblastech se snažíme maximálně podporovat podnikání našich obchodních partnerů,“ poukázal generální ředitel Scania Czech Republic James Armstrong.
 
Dvanáctimetrové autobusy jsou částečně nízkopodlažní (LE = low entry) s pětiválcovým motorem Scania o výkonu 206 kW při 1900/min a šestirychlostní automatickou převodovkou ZF Ecolife. Každý je pro 39 sedících a 32 stojících cestujících. Mají integrovanou rampu pro invalidní vozík, samostatnou klimatizaci v prostoru pro cestující a pro řidiče, ale i USB nabíječky k dispozici pro cestující.
 
„Chceme, aby autobusy bylo vidět a aby byly na nejvytíženějších linkách. Abychom měli dobrá data na porovnání, tak je zařazujeme na linky mezi hlavními městy v kraji, kde očekáváme největší počet cestujících a opravdu ostrý provoz. Z 370 autobusů máme 150 plynových. Jde nám hlavně o porovnání nového výrobce autobusů vůči našim stávajícím dodavatelům,“ uvedl Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD.
 
Autobusy Scania Citywide LE byly dodány včetně šestiletého servisního kontraktu. „Jedná se o naší první spolupráci se sdružením 3ČSAD. Jsme si vědomi, že očekávání zákazníka na provoz těchto nových autobusů jsou vysoká. V kombinaci s vysokou kvalitou našich poprodejních služeb kam patří např. Scania Fleet Management, servisní kontrakty, ale také průběžné školení řidičů s následnými individuálními konzultacemi, věříme, že tato očekávání budou naplněna,“ přibližuje Lukáš Martinů, Bus & Coach Sales Manager Scania Czech Republic.
 
Scania CNG motory patří k nejlepším na trhu a Scania je s nimi velmi úspěšná v tendrech v západní Evropě.