modernizovaný citroen berlingo v čr | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR

Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR

20.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën Berlingo přichází na český trh v modernizované podobě, a to jak rodinné verzi Multispace, tak pro profesionály jako užitkový automobil.
Nový Citroën Berlingo si uchoval všechny své přednosti z hlediska modularity, objemu, komfortu a výbavy. K tomu přidává výraznější design s novou výraznější maskou chladiče a denními světlomety s LED diodami.
 
Novinkou je dotykový displej 7’’, který umožňuje přístup k funkcím médií a navigace i možnost duplikace displeje chytrého telefonu pomocí funkce Mirror Screen. Nové Berlingo je standardně nebo na přání vybaveno systémem automatického brzdění Active City Break, zpětnou parkovací kamerou, zadním parkovacím asistentem, asistent pro rozjezd do svahu nebo systém Grip Control.
 
Citroën Berlingo Multispace má při délce 438 cm zavazadlový prostor o objemu 675 l, který je možné po vyjmutí sedadel ve 2. řadě zvětšit na 3000 l. Vůz nabízí i velké odkládací přihrádky, praktický prosvětlený odkládací střešní prostor Modutop a odnímatelnou středovou konzoli.
 
Akční ceny osobní verze Citroën Berlingo Multispace začíná na 314 900 Kč (vč. bonusu 10 000 Kč za starý vůz) za verzi Live 1,6 VTi a zahrnuje i prodlouženou značkovou záruku EssentialDrive na 5 let nebo 90 000 km. Při využití exkluzivního financování Citroën Financial Services lze získat další slevu 40 000 Kč.
 
Citroën Berlingo v užitkové verzi je k dispozici ve dvou různých délkách L1 (až 370 cm) a L2 (až 410 cm). Optimální nákladový prostor umožňuje naložení dvou europalet. Díky inteligentnímu přístupu přes boční posuvné nebo zadní asymetrické dvoukřídlé dveře, které se otevírají v úhlu 180°, je manipulace s nákladem snadná a bezpečná.
 
Profesionální řidiči si mohou rozšířit možnosti využití vozu a splnit si maximum svých požadavků díky modulovatelné kabině Extenso, která umožňuje přepravu až tří osob na předních sedadlech, přičemž boční sedadlo lze složit a vytvořit rovnou plochu umožňující převážet předměty o délce až 300 cm ve verzi L1 a 325 cm ve verzi L2. Tato konfigurace zvyšuje užitečný objem o 400 litrů: ve verzi L1 tak dosahuje 3,7 m3 a ve verzi L2 až 4,1 m3. Sedadlo spolujezdce lze také složit do svislé polohy a ve voze je pak možné převážet vysoké předměty. Středové sedadlo, do jehož opěradla je zabudována psací deska, lze sklopením přeměnit na mobilní kancelář.
  • Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR
  • Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR
  • Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR
  • Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR
  • Modernizovaný Citroen Berlingo v ČR