modernizovaný opel zafira | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Opel Zafira

Modernizovaný Opel Zafira

03.06.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové světlomety se sportovněji tvarovanou maskou chladiče a otvory pro vstup vzduchu přibližují design modernizované Zafiry k nové generaci modelu Astra.
Od roku 1999, kdy do segmentu kompaktních MPV uvedl svůj revoluční systém sedmi flexibilních sedadel, Opel prodal asi 2,7 milionů vozů Zafira, přičemž hlavními odběrateli jsou rodiny a profesionálové, kteří potřebují prostorné a flexibilní vozidlo pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti.
 
V pětimístné konfiguraci má Zafira zavazadlový prostor o objemu 710 l, sklopením sedadel ve druhé řadě jej lze zvětšit až na 1860 l. Posádka má k dispozici mnoho odkládacích možností včetně modulárního odkládacího systému středové konzole FlexRail. Za příplatek lze objednat i nosič jízdních kol FlexFix, který se vysouvá ze zadního nárazníku a uveze až čtyři bicykly.
 
Modernizovaná Zafira si zachovává všechny přednosti svých předchůdkyň - systém flexibilního uchycení sedadel Flex7, certifikovaná ergonomická přední sedadla AGR, integrovaný nosič jízdních kol FlexFix nebo adaptivní tlumiče pérování FlexRide, ale i nový design karoserie i interiéru. Kromě toho Opel nově zavádí do segmentu kompaktních vanů také adaptivní LED světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting).
 
Nová Zafira přichází s úplně novým interiérem a sdruženým přístrojem. Displej infotainmentu byl nahražen níže umístěným dotykovým monitorem 7“, což dovolilo vypuštění mnoha ovládacích tlačítek. Nový prostorově tvarovaný volant je výrazně ergonomický.
 
Nechybí ani nejmodernější systémy konektivity. Infotainment Opel IntelliLink nejnovější generace s funkcemi Apple CarPlay a Android Auto pro integraci smartfonů spolu s telematickými službami Opel OnStar (včetně hotspotu 4G/LTE Wi-Fi) zaručuje optimální konektivitu a online spojení i během jízdy.
 
Opel bude v nové řadě Zafira nabízet dva systémy infotainmentu IntelliLink nejnovější generace. Systém R4.0 IntelliLink nabízí funkce Apple CarPlay a Android Auto. Kromě toho bude Opel náročným zákazníkům nabízet také systém Navi 950 IntelliLink s integrovanou navigací. V nové Zafiře bude k dispozici samozřejmě i telematický systém Opel OnStar s automatickým hlášením nehody a dalšími užitečnými funkcemi, jako např. Destination Download (pro přístroj Navi 950) a 4G LTE Wi-Fi hotspot, který umožňuje připojení až sedmi koncových zařízení.
 
Kamera Opel Eye podporuje asistenční systémy - asistenční systém dálkových světel High Beam Assist AFL LED, funkce čtení dopravních značek Traffic Sign Assistant i systém monitorování odstupu Following Distance Indication (FDI) a funkce Forward Collision Alert, která vizuálně a akusticky upozorní řidiče na situaci, kdy se odstup od vpředu jedoucího vozu nebezpečně rychle zmenšuje.
 
Zákazníci bodu mít na výběr ze široké nabídky motorů. Opel i u Zafiry nové generace zachoval původní strategii, podle které je Zafira jediným modelem v segmentu, který je k dispozici s  nabídkou motorů vznětových i zážehových včetně variant na LPG a CNG.
  • Modernizovaný Opel Zafira
  • Modernizovaný Opel Zafira
  • Modernizovaný Opel Zafira
  • Modernizovaný Opel Zafira
  • Modernizovaný Opel Zafira
  • Modernizovaný Opel Zafira
  • Modernizovaný Opel Zafira