modernizovaný seat ateca | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Seat Ateca

Modernizovaný Seat Ateca

21.09.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kompaktní SUV z produkce závodu v Kvasinách Seat Ateca, vítěz ankety AutoBest 2017, prošlo modernizací.
Seatu Ateca se od jeho uvedení na trh v roce 2016 prodalo přes 300 000 kusů. Nyní, uprostřed jeho životního cyklu, přišel čas na osvěžení jeho vzhledu a doplnění výbavy.
 
Nové přední Full LED světlomety s atraktivní grafikou mají podobný design jako u nové generace Seatu Leon. Navazuje na ně přepracovaná maska ​​chladiče a nový nárazník. Podobné změny najdeme i na zádi, kde jsou standardně dodávané LED svítilny. Ve verzích FR a Xperience se dodávají dynamické směrovky. Změnami nárazníků vpředu i vzadu nepatrně (o 18 mm) narostla délka na 4381 mm.
 
Nové možnosti infotainmentu
Modifikace interiéru přinášejí nové materiály. Starty v chladném období zpříjemní nové elektricky vyhřívané přední okno s neviditelnou topnou vrstvou Climacool, které lze odmrazit během 2 až 3 minut. Před řidičem je digitální sdružený přístroj Seat Digital Cockpit s displejem 10,25“, který je doplněn displejem infotainmentu velkým 8,25“ nebo 9,2“, takže uživatelské rozhraní HMI je zcela digitalizované.
 
Kromě oživená vzhledu designu prošla výraznou proměnou výbava s nejnovějšími technologiemi infotainmentu. Modernizovaná Ateca je zcela síťově propojeným automobilem se systémem Full Link  s přístupem k uživatelským rozhraním Android Auto a Apple CarPlay i online službami a funkcemi zvyšujícími komfort, které se dají využívat a ovládat prostřednictvím aplikace v systému Seat Connect.
 
Nabídka pohonných jednotek
Nabídka zahrnuje dva zážehové motory TSI a jeden vznětový TDI se systémem zachycování emisí NOX Twindosing:
1,5 TSI/110 kW (150 k) s přímo řazenou převodovkou nebo s dvouspojkovou DSG
2,0 TSI 140 kW (190 k) s převodovkou DSG a pohonem všech kol 4WD
2,0 TDI 110 kW (150 k) s přímo řazenou převodovkou nebo s dvouspojkovou DSG, ve druhém případě může být i s pohonem všech kol 4WD
Kromě základní verze podvozku je k dispozici systém adaptivních tlumičů.
 
Cena začíná na 659 900 Kč za verzi Ateca 1,5 TSI Style. Na vůz se poskytuje pětiletá záruka. První skladové a předváděcí vozy budou u prodejců značky Seat od začátku října včetně nové výbavy Xperience, která vozu dodává více off-roadový charakter.
 

  • Modernizovaný Seat Ateca
  • Modernizovaný Seat Ateca
  • Modernizovaný Seat Ateca
  • Modernizovaný Seat Ateca
  • Modernizovaný Seat Ateca