škoda má vlastní zkušebnu pro nárazové zkoušky | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda má vlastní zkušebnu pro nárazové zkoušky

Škoda má vlastní zkušebnu pro nárazové zkoušky

23.09.2011 | | Tiskové zprávy

Automobilka odkoupila od společnosti TÜV-Süd zkušebnu v Úhelnici u Husí Lhoty. Do zařízení jsou plánovány další investice. Velký důraz na aktivní a pasivní bezpečnost.

Škoda má nyní k dispozici zkušebnu na nárazové zkoušky. Automobilka odkoupila zařízení v Úhelnici u Husí Lhoty od společnosti TÜV-Süd. Tato investice je dalším z opatření, pomocí kterých společnost Škoda permanentně zlepšuje bezpečnost své modelové palety. Ve zkušebně budou prováděny dynamické nárazové zkoušky jak s vozy, tak s jejich jednotlivými komponenty.

„Pravidelné provádění nárazových zkoušek patří k hlavním kompetencím každé automobilky,“ zdůraznil člen představenstva společnosti Škoda pro oblast technického vývoje Eckhard Scholz. „Se zakoupením vlastní zkušebny Škoda trvale posílila své know-how v oblasti pasivní bezpečnosti. Už dnes je bezpečnost naší modelové palety na příkladné úrovni. To chceme zajistit i do budoucnosti. Pro modelovou ofenzívu příštích let potřebujeme výkonné kapacity. Proto budeme v Úhelnici i nadále investovat.“ Zakoupená zkušebna není pro společnost Škoda neznámou. Ve spolupráci s TÜV-Süd, respektive ÚVMV, zde automobilka testuje své vozy už od osmdesátých let.