modernizovaný seat leon cupra | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Seat Leon Cupra

Modernizovaný Seat Leon Cupra

08.12.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Seat Leon Cupra 300 je nejvýkonnějším sériově vyráběným modelem v historii značky. Cena na českém trhu byla stanovena na 762 900 Kč za verzi Seat Leon Cupra 300 s přímo řazenou převodovkou.
Nový Leon Cupra je díky motoru 2,0 TSI, který poskytuje nejvyšší výkon 220 kW (300 k), nejen vrcholnou verzí modelové řady Leon, ale také nejvýkonnějším sériově vyráběným modelem v historii značky. Ještě důležitější je zvýšení maximálního točivého momentu na 380 N.m v rozsahu otáček od 1800 do 5500/min.
 
Vrcholem nabídky je kombi kombinující pohon všech kol s dvouspojkovou převodovkou DSG Leon Cupra ST 300 4 Drive DSG s cenou od 887 900 Kč.
 
Leon Cupra je sériově vybaven adaptivní regulací podvozku DCC, progresivním řízením a elektronickou uzávěrkou diferenciálu. Řidič si může přizpůsobit dynamické parametry nastavit prostřednictvím voliče jízdních režimů Cupra Drive Profile. Na výběr má pět režimů - Comfort, Sport, Eco, Individual a Cupra.
 
Vrcholnou verzí nové generace informačních a zábavních systémů je Media System Plus s 8“ displejem. Connectivity box na středové konzole, který zahrnuje bezdrátovou nabíječku chytrých telefonů a anténu se zesilovačem signálu GSM pro oblasti se špatným pokrytím.
 
První vozy budou dodány zákazníkům v březnu.