multimediální svět značky škoda | Aktuality | autoweek.cz

Multimediální svět značky Škoda

Multimediální svět značky Škoda

24.11.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové Škoda muzeum v Mladé Boleslavi se otevírá pro veřejnost. Zcela nově koncipovaná výkladní skříň značky na třídě Václava Klementa zve návštěvníky k interaktivní a multimediální procházce historií firmy. 

Člen představenstva společnosti Škoda Auto, ing. Bohdan Wojnar, při oficiálním otevření muzea mj. řekl: "Scházíme se na historickém místě, kde Václavové Laurin a Klement položili základy značky, která se dnes může chlubit jednou z nejbohatších historií. Díky nim se Čechy staly jednou z kolébek automobilového průmyslu v Evropě. Postarali se o to lidé s vášní pro novou techniku a vůli hledat nová chytrá řešení. Dodnes zde takoví lidé jsou, lidé, kteří zde dělají více než jen své povolání. Naše muzeum naplňuje heslo: Kdo chce předjíždět, musí se dívat do zpětného zrcátka."

Bohatou 117tiletou historií automobilky Škoda Auto představují automobily, filmy, současníci a dokumenty zcela nově uspořádané na více než 1800 m2 výstavní plochy v historických výrobních halách. Muzeum je mimořádné také díky novému multifunkčnímu sálu Laurin & Klement Forum a modernímu Café-Restaurantu Václav.

Nové Škoda muzeum je centrem značky na mimořádném místě - v kolébce evropského automobilového průmyslu. Třípatrová průmyslová budova z počátku dvacátého století je součástí více než stoletého továrního komplexu, který vznikl v letech 1898 až 1912. Později budova dlouhá léta sloužila jako správní komplex, než se sem v roce 1995 poprvé nastěhovalo Škoda muzeum.

Nové Škoda muzeum prezentuje ve zcela nové podobě milníky podniku, který je hrdý na jednu z nejdelších tradic v automobilovém průmyslu. Vedle produktů tu hlavní roli hrají lidé a jejich velice osobní příběhy spojené se značkou Škoda.

Tvůrci nového muzea chtěli vytvořit více než jen novou výstavní plochu. O pohled na historii značky se starají tří tématické oblasti se 46 historickými vozy, 500 jednotlivými exponáty a historickými filmy, fotografiemi a dokumenty.

Sekce Evoluce nabízí cestu historií značky Škoda lemovanou vozy snů, původními dokumenty, filmy, animacemi a vysvětlujícími texty. Srdcem expozice Evoluce je 14 významných milníků značky Škoda - od prvního jízdního kola L&K až po moderní designovou studii VisionD. Největší atrakci expozice Evoluce je tzv. autoregál se 20 skvosty z klenotnice značky uspořádány do čtyř pater nad sebou v produktové chronologii.

Těžištěm části Tradice je hrdost na značku, praktičnost a výzvy. Návštěvník se na příkladu jednotlivých párů vozidel z různých epoch dovídá, v čem spočívají hodnoty značky. Málokterá značka vykazuje takovou pestrost jako Škoda.

Ve třetí velké expozici se vše točí kolem Preciznosti při výrobě a restaurování vozů. Filmy, dokumenty, velkoplošné obrazové stěny a alba přibližují výrobní závod. Vlastní kino promítá filmy z dnešní výroby.

Uprostřed expozice se nachází další pozoruhodný milník muzea - nové Laurin & Klement Forum, multifunkční sál o velikost 930 m2 pro přibližně 600 osob je využitelný pro různé akce a mimořádné výstavy. Díky špičkovým technickým řešením, jako je zajížděcí multifunkční pódium a zajížděcí hlediště, je Laurin & Klement Forum jedním z nejmodernějších multifunkčních center v České republice.

Novým gastronomickým lákadlem města i regionu je moderní Café-Restaurant Václav s kvalitní nabídkou pokrmů a nápojů, příjemnou atmosférou a moderním prostředím.

  • Multimediální svět značky Škoda
  • Multimediální svět značky Škoda
  • Multimediální svět značky Škoda
  • Multimediální svět značky Škoda