hyundai motor europe je novým členem eucar | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai Motor Europe je novým členem EUCAR

Hyundai Motor Europe je novým členem EUCAR

18.01.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Evropská rada pro výzkum a vývoj automobilů EUCAR, zastupující hlavní evropské automobilky ve společných výzkumných činnostech, potvrdila, že novým členem se od Nového roku stala společnost Hyundai Motor Europe. 

Mezi členy EUCAR (European Council for Automotive R&D) patří automobilky BMW, DAF, Daimler, Fiat, Ford of Europe, GM/Opel, Jaguar Land Rover, PSA Peugeot Citroën, Renault, Scania, Volkswagen Group, AB Volvo a Volvo Car. Novým členem se stala Hyundai Motor Europe.

Předseda EUCAR a vicepředseda výzkumného centra Fiatu Nevio di Giusto uvedl, že „členové EUCAR se těší na těsnou spolupráci s Hyundai Motor Europe a jsou přesvědčeni, že odborné zkušenosti a odhodlání při výzkumu a vývoji této společnosti budou cenným příspěvkem v práci asociace.“ Dodal, že „pozice automobilky Hyundai jako velké globální automobilky významně působící v Evropě představuje mimořádnou příležitost rozšíření oblasti spolupráce při výzkumu a vývoji inovací.“

„Těšíme se na spolupráci s ostatními evropskými automobilkami a příspěvek ke společným výzkumným činnostem,“ řekl prezident Technického centra společnosti Hyundai Motor Europe v Rüsselsheimu Seungwook Yang. „Vzhledem k tomu, že naše společnost používá špičkové technologie a značně investuje do výzkumu a vývoje, je vstup do EUCAR přirozeným krokem v našem evropském vývoji a vynikající příležitostí využít mezinárodní spolupráci k dosažení společných cílů.“

Investice evropských automobilek do výzkumu a inovací, přesahující 32 miliard eur ročně (resp.  4 % obratu), jsou nezbytným prvkem zajišťujícím budoucí konkurenceschopnost tohoto průmyslového odvětví a pokračující udržitelnosti silniční dopravy.

Úkolem EUCAR je posilovat konkurenceschopnost evropských automobilek prostřednictvím strategické spolupráce na výzkumu a inovacích.

Členové EUCAR se v rámci spolupráce podílejí na předkonkurenčním výzkumu a inovacích u osobních a užitkových vozidel ve třech strategických oblastech: Udržitelný pohon, Bezpečná a integrovaná mobilita a Dostupnost a konkurenceschopnost.

Mezi jejich činnosti patří rozvíjení strategie a vyhodnocování společných úkolů ve výzkumu a inovacích, představování těchto úkolů úřadům EU i akcionářům a vytváření společných průmyslových projektů.

Členové EUCAR se podílejí na projektech financovaných výzkumnými rámcovými programy EU včetně programu Horizon 2020, jenž začíná v tomto roce.