na český trh přichází hyundai kona hybrid | Aktuality | autoweek.cz

Na český trh přichází Hyundai Kona Hybrid

Na český trh přichází Hyundai Kona Hybrid

10.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hybridní verze modelu Kona s výbavou technicky vyspělých prvků konektivity, aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů SmartSense i nejmodernějších informačních a zábavních funkcí je dostupná za cenu od 559 990 Kč.
Nový model Hyundai Kona Hybrid je vybaven zážehovým čtyřválcem Kappa GDI 1,6 l s přímým vstřikováním, který poskytuje nejvyšší výkon 77 kW (105 k) a maximální točivý moment 147 N.m. Elektromotor s permanentním magnetem dosahuje nejvyšší výkon 32 kW (43,5 k). Celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy je 104 kW (141 k) a točivý moment až 265 N.m. Převodovka je šestirychlostní dvouspojková. Součástí hybridního pohonu je sada lithio-polymerových akumulátorů s kapacitou 1,56 kWh, které umožňují rychlou rekuperaci kinetické energie.
 
Velký displej nabízí specifické informace o hybridním systému v názorných grafických zobrazeních. Za příplatek dodávaný průhledový displej (Head-up) promítá důležité provozní informace přímo do zorného pole řidiče. Nový model Kona Hybrid je vybaven systémem Blue Link pro síťové propojení vozidla. Telematický systém umožňuje řidičům na dálku zamykat a odemykat vozidlo prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.
 
Také pro model Kona Hybrid Hyundai poskytuje pětiletou komplexní záruku bez omezení počtu km, pětileté asistenční služby, sadu zimních kol a tankovací kartu, která majitele v České republice opravňuje k získání slevy 0,40 Kč za každý natankovaný litr paliva bez omezení km.
 
Modelová řada Kona byla na trh byla uvedena v roce 2017 jako první malé SUV značky Hyundai v Evropě a vloni přišlo první zcela elektricky poháněné SUV Kona Electric. Od uvedení modelové řady Kona na trh v říjnu 2017 bylo v Evropě prodáno již téměř 120 000 těchto vozů.