e.on zlepšil služby pro řidiče elektromobilů | Trendy | autoweek.cz

E.ON zlepšil služby pro řidiče elektromobilů

E.ON zlepšil služby pro řidiče elektromobilů

09.11.2021 | Rybecký Vladimír | Trendy

Kartou E.ON Drive řidiči elektrických vozidel dobijí i na stanicích sítě ČEZ. Zákazníci registrovaní v systému E.ON Drive tak mohou jednou kartou dobít u více než 600 dobíjecích stanic po celé České republice.
Společnost E.ON už v polovině roku dala možnost svým zákazníkům, aby se svou kartou mohli dobíjet u sítě PREpoint. Teď mohou stejnou kartu nebo čip E.ON Drive použít také u sítě dobíjecích stanic ČEZ. Na území České republiky je aktuálně téměř 800 veřejných dobíjecí stanic pro elektromobily. U více než třech čtvrtin z nich registrovaní zákazníci v systému E.ON Drive nebudou muset hledat další čip nebo kartu a řešit další registrace.
 
„Po společném projektu roamingových služeb, který jsme zprostředkovali našim zákazníkům společně se společností Pražská energetika v první polovině tohoto roku, je tohle další důležitý krok k tomu, aby měli elektromobilisté v Česku jednodušší možnosti, jak dobít svůj elektromobil,“ vysvětluje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.
 
Zatímco se společností Pražská energetika se E.ON dohodl na oboustranném roamingu, nová možnost dobíjení v síti ČEZ funguje na jiné bázi, než při dobíjení v síti PREpoint. Hlavním rozdílem je fakt, že je jednostranná. Zatímco zákazníci registrovaní v systému E.ON Drive u stanic sítě ČEZ dobijí, opačně to zatím nefunguje.
 
„Se sítí PREpoint jsme roamingové služby realizovali napřímo, u stanic ČEZ mohou naši zákazníci dobíjet díky propojení přes platformu Hubject, ve které obě společnosti aktuálně působí,“ popisuje Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.
 
E.ON je součástí platformy Hubject už rok a půl
E.ON v rámci celoevropské platformy Hubject otevřel už na začátku léta minulého roku své stanice pro uživatele dalších sítí, především zahraničních, jako jsou Plugsurfing či Digital Charging Solutions, mezi něž patří například Audi e-tron charging services nebo Mercedes Me Charge. Dosavadní zkušenosti ukázaly, že elektromobilisté mají díky platformě o dobíjecí stanice E.ONu zájem.
 
„Naše zkušenost s touto službou je pozitivní. Když se teď objevila možnost nabídnout naopak našim zákazníkům využití dalších stanic v rámci ČR, neváhali jsme, rozhodli jsme se ji využít, rozšířit možnosti dobíjení s naším čipem a zvýšit tak pro naše zákazníky komfort dobíjení,“ dodal Martin Klíma.
 
Plány do budoucna
Snahou společnosti E.ON je zpřístupnění nejen národního, ale také mezinárodního roamingu pro své registrované zákazníky tak, aby mohli využívat 13 000 dobíjecích bodů, jimiž disponuje síť E.ON Drive po celé Evropě.
 
„Plně si uvědomujeme, že mezinárodní roaming je jednou z priorit pro elektromobilisty. Na tomto projektu pracujeme již delší dobu, a i přes značně komplikované legislativní překážky se nám podařilo najít cestu, jak vše zrealizovat. Nyní intenzivně pracujeme na úpravě našich IT systémů a rádi bychom během roku 2022 konečně spustili i tuto možnost,“ vysvětluje Martin Klíma.