mcdonald´s s čez rozšiřuje nabídku pro elektromobily | Tiskové zprávy | autoweek.cz

McDonald´s s ČEZ rozšiřuje nabídku pro elektromobily

McDonald´s s ČEZ rozšiřuje nabídku pro elektromobily

02.07.2019 | Rybecký Vladimír | Autoservis

V Karlových Varech startují dvě nové rychlodobíjecí stanice.
Řetězec restaurací McDonald´s pokračuje v rozšiřování sítě veřejných rychlodobíjecích stanic ve vybraných lokalitách svých restaurací po celé České republice. Nově zprovozněná dvojice stojanů v Karlových Varech představuje již osmou lokalitu, kde zákazníci z řad řidičů elektromobilů mohou dobít akumulátory svých vozů. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ momentálně na parkovištích v síti McDonald´s v šestici krajů České republiky už funguje celkem 15 rychlodobíjecích stanic.
 
Ve spolupráci se Skupinou ČEZ vybavuje McDonald´s parkoviště u svých restaurací rychlodobíjecími stojany umožňujícími elektromobilům dobít 80 % kapacity akumulátoru za 20 - 25 minut. Po nedávném startu dvojice stanic u restaurace McDonald’s v Písku na 66. km dálnice D1, v Mostě, Olomouci, v Praze na Evropské, Průmyslové a na Černém Mostě je duo rychlodobíjecích stanic ABB nyní řidičům k dispozici také v areálu restaurace McDonalds v karlovarské městské části Rybáře.
 
Historicky první veřejná dobíjecí stanice ČEZ u restaurace McDonald´s začala fungovat 22. srpna 2012 u pobočky na Evropské třídě v Praze. Loni v rámci nového kola instalací byla nahrazena dvojicí rychloodbíjecích stanic.