renault kangoo z.e. | Trendy | autoweek.cz

Renault Kangoo Z.E.

Renault Kangoo Z.E.

07.07.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Renault na český trh uvádí vozidla s elektrickým pohonem. Spolu s nejprodávanějším osobním elektromobilem v Evropě Zoe je to i evropská jednička mezi užitkovými vozy Kangoo Z.E.
Renault Kangoo Z.E. na evropském trhu s elektrickými dodávkami zaujímá vedoucí postavení. Z továrny v Maubeuge vyjíždí od října 2011 a pro rok 2012 tento vůz získal ocenění International Van of the Year.
 
V rámci poslední modernizace Kangoo Z.E. dostalo nový akumulátor Z.E. 33 s větší kapacitou 33 kWh, nový trakční elektromotor R60 o výkonu 44 kW (60 k), novou výkonnější nabíječku, tepelné čerpadlo integrované do klimatizace a nové on-line služby.
 
Kangoo Z.E. nyní nabízí dojezd na jedno nabití až 270 km dle NEDC resp. 200 km v reálných podmínkách. Standardní výbavou je kabel pro dobíjení z dobíjecí stanice Wall Box nebo z veřejně dostupné dobíjecí stanice. Vůz v mírném klimatu umožňuje dobití na 35 km dojezdu za asi hodinu.
 
Na český trh byly uvedeny dvě délky - základní Kangoo Z.E. (4282 mm, rozvor náprav 2609 mm) a Kangoo Maxi Z.E. (4666 mm rozvor 3081 mm). Obě jsou k dispozici jako dvoumístný furgon, Maxi i jako pětimístné kombi. Objem nákladového prostoru: 3,0 m3 resp. 4,0 m3 u verze Maxi a 2,4 m3 pro pětimístné Maxi Combi. Nosnost je 650 kg.
 
Důležitou inovací, která přispívá ke zlepšení dojezdu obzvláště za chladnějšího počasí, je tepelné čerpadlo propojené s klimatizací. Pro Renault Kangoo Z.E. je k dispozici na přání. Kangoo Z.E. je vůbec prvním užitkovým elektrickým vozem, který je jím vybaven. Přes chytrý telefon nebo přes ovladač u volantu je možno nastavit čas vychlazení nebo vyhřátí kabiny před jízdou.
 
Stejně jako pro Renault Zoe také pro Kangoo Z.E. jsou k dispozici aplikace pomáhající ve využití tohoto vozu. Aplikace Z.E. Trip, dostupná prostřednictvím navigačního systému Renault R-Link, řidiči umožňuje lokalizovat dostupné dobíjecí stanice. Služba My Z.E. Connect umožňuje na dálku přístup k údajům o vozu: stavu nabití, dojezdu s aktuálním nabitím atd. Služba My Z.E. Inter@ctive umožňuje komunikaci s vozem na dálku, např. spuštění vyhřívání nebo vychlazení vozu, zvolení času dobíjení, využití nejvýhodnějších sazeb elektrické energie nebo dobíjení v době, kdy je k dispozici maximální výkon.
 
Základní cena bez DPH je 699 900 Kč, za verzi Maxi 729 900 Kč a Maxi Combi 759 900 Kč.
 
  • Renault Kangoo Z.E.
  • Renault Kangoo Z.E.
  • Renault Kangoo Z.E.
  • Renault Kangoo Z.E.
  • Renault Kangoo Z.E.