nejrychlejší taxi v praze | Aktuality | autoweek.cz

Nejrychlejší taxi v Praze

Nejrychlejší taxi v Praze

23.12.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zákazníci taxi si mohli v pražských ulicích vyzkoušet jízdu se soutěžním speciálem Škoda Fabia R5. Mistr České republiky v rallye Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia R5 po centru Prahy svezl 23 „zákazníků“ a celkem ujel 165 km.
Jezdci s vozy Škoda Fabia R5 v roce 2017 zvítězili nejen v mistrovství světa kategorie WRC 2, ale také v dalších třech regionálních šampionátech, stejně jako ve 14 národních šampionátech, včetně toho českého
 
Škoda Motorsport oslavuje nejúspěšnější sezonu v historii. Před Vánocemi si pětinásobný mistr České republiky Jan Kopecký připravil pro fanoušky překvapení: přijel na zavolání se svým závodním speciálem Škoda Fabia R5 o výkonu 215 kW (290 k) jako taxi. Následovala nezapomenutelná jízda ulicemi hlavního města.
 
Stejně jako při závodním nasazení, i nyní v ulicích centra Prahy dokázal Jan Kopecký se svým vozem Škoda Fabia R5 dostat fanoušky rallye do varu. Několik z nich dokonce svezl rovnou na horkém sedadle spolujezdce. Atraktivní průjezdy v úzkých ulicích centra hlavního města České republiky byly pro zúčastněné nezapomenutelným zážitkem. V průběhu dne Jan Kopecký nabíral své zákazníky na stanovišti na Ovocném trhu. Večer se přesunul do Dlouhé ulice, kde byl se svým vozem Škoda Fabia R5 obletovaným zpestřením nočního života v centru Prahy.
 
Skvěle naladěný Jan Kopecký svým spolujezdcům na sedadle Pavla Dreslera dával při jízdě i různé úkoly. Jednou měli například zapnout stěrače soutěžního speciálu, jindy třeba navigovat. Tím si aktivně vyzkoušeli, co všechno má spolujezdec předního soutěžního pilota na starosti a co všechno musí během každé rallye zvládat.
 
​„Jízda s vozem Škoda Fabia R5 v Praze byla opravdu jedinečným zážitkem. Naštěstí se nikomu neudělalo nevolno,“ smál se tovární jezdec Škody Motorsport Jan Kopecký.
 
Z této speciální oslavy formou taxi-jízd přímo mezi fanoušky v centru Prahy jsou připravená videa i fotografie na YouTube, Instagramu, Facebooku i webu Škoda Motorsport a Škoda Storyboard. Nechybějí ani detaily ze zákulisí akce a rozhovor s Janem Kopeckým na stránkách Škoda Storyboard.
 
Škoda Fabia R5 je nejúspěšnější soutěžní speciál ve své kategorii
Škoda Fabia R5 byla i v letošním roce zdaleka nejlepším vozem postaveným podle specifikací třídy R5. V letošním roce například potřetí za sebou zvítězila ve FIA Mistrovství světa kategorie WRC 2. Šampiónem sezony 2017 se spolu s týmem Škoda Motorsport v kategorii WRC 2 stal Švéd Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem.
 
Vůz Škoda Fabia R5 dovezl v sezoně 2017 již k pátému vítězství v mistrovství České republiky posádku Jan Kopecký/Pavel Dresler. Za jeho volantem Škody Fabia R5 triumfovalo v národních šampionátech i dalších 13 jezdců. Týmy s vozy Škoda Fabia R5 dominovaly také regionálním šampionátům, jako jsou například FIA Asijsko-pacifický šampionát (ACPR), FIA Jihoafrický šampionát (CODASUR) a FIA Africký šampionát (ARC).
 
Mezi těmito tituly obzvláště vyniká titul ve FIA Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) se soutěžemi na Novém Zélandu, v Austrálii, Japonsku, Malajsii a Indii. Tam, stejně jako v roce 2016, tým MRF Škoda obsadil první dvě příčky, když Ind Gaurav Gill se spolujezdcem Stéphanem Prévotem dovezl soutěžní vůz Škoda Fabia R5 k celkově třetímu prvenství a Nor Ole ChristianVeiby skončil na druhém místě.
 
Úspěch továrního týmu Škoda zvýšil zájem zákazníků z oblasti motorsportu: soukromým týmům po celém světě bylo prodáno 180 soutěžních vozů Škoda Fabia R5.
 
Pokračování v sezoně 2018
V sezoně 2018 hodlá Škoda Motorsport navázat na letošní úspěchy. Tým Škoda Motorsport se zaměří především na účast v mistrovství světa kategorie WRC 2, kde bude střídavě využívat služeb svých továrních jezdců, kteří patří k nejmladším v celém startovním poli. Samozřejmostí je také podpora privátních týmů používajících vozy Škoda Fabia R5. FIA Mistrovství světa v rallye 2018 začne tradičním podnikem v Monte Carlu a i nadále se skládá ze 13 podniků.
 
Jan Kopecký bude v nadcházející sezoně obhajovat titul mistra České republiky. Pojede s vozem Škoda Fabia R5 se speciálním zbarvením v barvách české trikolory, které bude symbolizovat výročí sta let české státnosti, připadající právě na rok 2018.
  • Nejrychlejší taxi v Praze
  • Nejrychlejší taxi v Praze
  • Nejrychlejší taxi v Praze
  • Nejrychlejší taxi v Praze
  • Nejrychlejší taxi v Praze