nejvýkonnější rychlonabíjecí stanice v čr | Aktuality | autoweek.cz

Nejvýkonnější rychlonabíjecí stanice v ČR

Nejvýkonnější rychlonabíjecí stanice v ČR

18.12.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnosti OMV a Ionity otevřely nejvýkonnější rychlonabíjecí stanici pro elektromobily v České republice. U čerpací stanice OMV Beroun-jih na dálnici D5 mohou řidiči využívat plně služeb Ionity. Nabízí dobíjení výkonem až 350 kW za paušální poplatek 205 Kč.
U čerpací stanice OMV Beroun-jih na dálnici D5 směrem do Prahy byla otevřena první rychlodobíjecí stanice Ionity v České republice. Majitelé elektromobilů mohou nyní využívat nejvýkonnější a nejpokrokovější technologii. Každá z instalovaných jednotek je připravena dobíjet prostřednictvím standardního konektoru CCS2 elektromobily s využitím výkonu až 350 kW.
 
Při použití s dnes vyráběnými vozy, které umožňují dobíjení maximálním výkonem do 150 kW, to reálně znamená dobití akumulátorů do kapacity přibližně 80 % během asi 20 až 25 minut. V brzké přijdou nové modely, které budou schopny využít plný výkon Ionity.
 
Otevření první rychlodobíjecí stanice Ionity u čerpací stanice OMV navazuje na celoevropskou spolupráci těchto dvou značek, která se již osvědčila v Rakousku, Maďarsku a Slovinsku a zahrnuje již 17 stávajících a řadu připravovaných dobíjecích lokalit.
 
V České republice se bude spolupráce rozšiřovat. Již v příštím roce budou u OMV otevřena minimálně další dvě dobíjecí místa Ionity na nejvytíženější dálnici D1 mezi Prahou a Brnem.
 
Úhrada za dobíjení na Ionity je paušální a zákazník zaplatí bez ohledu na dobu dobíjení nebo typ vozu jednorázovou částku 205 Kč za jedno připojení. Pro platbu je možné jednoduše využít karty RFID vydané jakýmkoli poskytovatelem služeb Ionity. Během bezkontaktní platby odečte systém příslušnou částku z kreditu. Kromě toho lze pomocí aplikace nebo webu Ionity zaplatit také běžnou platební kartou stejným způsobem jako při online nákupech.
 
„Vstup do České republiky, která leží z pohledu dopravního vytížení přímo v srdci Evropy, je pro nás dalším milníkem. OMV vnímáme jako stabilního a osvědčeného partnera, s nímž budeme i nadále úzce spolupracovat,“ říká generální ředitel společnosti Ionity Michael Hajesch.