bezpečná školka v divadle | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Bezpečná školka v divadle

Bezpečná školka v divadle

28.03.2012 | | Autoservis

Projekt Goodyear Bezpečná školka zahájil divadelní roadshow po mateřských školkách.

V KC Zahrada slavnostní premiéra pohádky Kašpárkova dopravní výchova, čímž byla zároveň zahájena i divadelní roadshow po 100 českých a 40 slovenských mateřských školách. Představení, nastudované  Divadlem Úsměv, děti zábavnou formou seznamuje se základními dopravními značkami a pravidly chování v silničním provozu. Tato divadelní roadshow je součástí projektu Goodyear Bezpečná školka, jehož hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti nejmladších účastníků silničního provozu.

Představení Kašpárkova dopravní výchova nastudovalo Divadlo Úsměv, které se s ním také po premiéře rozjede do různých krajů Čech a Moravy. "Děti bude celou pohádkou provázet postava Kašpárka, který jim srozumitelnou, poutavou a vtipnou formou objasní základy bezpečného chování v rámci silničního provozu," popisuje Ludmila Frištěnská PR & Marketingová manažerka Divadla Úsměv. Pohádková inscenace je navíc proložena hudebním doprovodem a písničkami.

Celkem 100 pohádkových představení bude během jarních a podzimních měsíců sehráno ve vybraných českých mateřských školách, které jsou registrovány v projektu Goodyear Bezpečná školka. Čtyřiceti vystoupení se na podzim dočkají i školky slovenské. "Základem našeho projektu je vybavování mateřských škol reflexními vestami pro zvýšení viditelnosti, a tím i bezpečnosti dětí při pohybu v silničním provozu. Dále do školek dodáváme různé edukativní předměty pro výuku  pravidel silničního provozu. Divadelní představení vnímáme jako další prvek, který může nenásilnou a pro děti zábavnou formou přispět k osvojení základních dopravních pravidel, což je jedním z cílů projektu Bezpečná školka,"  řekla Katarína Ardová Marketing & PR koordinátorka společnosti Goodyear Dunlop Tires.