nezávislá porota autobest se rozrůstá | Aktuality | autoweek.cz

Nezávislá porota AutoBest se rozrůstá

Nezávislá porota AutoBest se rozrůstá

03.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Do mezinárodní jury AutoBest se počínaje autosalonem v Paříži zapojilo pět nových zemí. Počet zastoupených států se tak zvýšil na rekordních 31 členů. AutoBest tak upevňuje svou pozici nezávislé motoristické poroty s největším dosahem v Evropě.
AutoBest se rozrostl z 26 na 31 zastoupených zemí. Tato expanze je součástí strategie „Přístup na nové úrovni“ přijaté před dvěma lety. Pět nových zemí zahrnuje Dánsko, Finsko, Německo, Maltu a Švýcarsko. Současně se členem poroty stal nový zástupce Polska.
 
Všichni noví zástupci patří mezi vynikající motoristické novináře, odborníky na automobily a uznávané kapacity ve svých zemích. AutoBest přitom zachovává svou filozofii pouze jediného zástupce z každé země. V rámci 31 členských zemí porota AutoBest zastupuje většinu evropských obyvatel.
 
Zakladatel a předseda AutoBest Dan Vardie k tomu uvedl: „Tímto krokem, ohlášeným zde v Paříži na autosalonu jsme upevnili vedoucí pozici AutoBestu jako plnoprávné celoevropské nezávislé motoristické poroty. Náš koncept „Nejlepšího vozu ke koupi v Evropě“ nyní pokrývá všechny významné evropské trhy. Tento personální tah byl přivítán zákazníky i výrobci automobilů. Přišel sotva rok po našem výrazném rozšíření, oznámeném vloni na autosalonu ve Frankfurtu. Budeme nadále rozvíjet náš koncept s pečlivým přihlížením k hlavním trendům v automobilovém průmyslu. Budeme průběžně monitorovat potřeby evropských zákazníků a vždy přicházet s oceněními, které je osloví.“
 
Rozšířená porota začala okamžitě pracovat, a to volbou ve všech oceňovaných kategoriích. Hlasovací pravidla zůstávají pro AutoBest 2017 stejná jako loni. Limit pro standardní cenu nového modelu je 20 000 eur (nezahrnuje místní daň) a hodnocené vozy musejí být dostupné ke koupi v nejméně 15 zemích do konce ledna následujícího roku. Hodnotí se pouze modely určené pro běžné spotřebitele.
 
Organizace AutoBest, založená v roce 2001, zavedla revoluční koncept hledání „nejvýhodnějšího vozu ke koupi“ dostupného na evropských trzích. Vítězové ankety AutoBest musejí reprezentovat tu nejlepší nabídku vozu pro většinu evropských zákazníků. Hlavními kritérii proto jsou cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost vozidla. Členové poroty při rozhodování také zvažují design a nové technologické prvky. AutoBest při hlasování používá transparentní systém s maticí třinácti kritérií rozhodujících o vítězi.
 
Každý rok porota AutoBest organizuje test pěti finalistů - srovnávací jízdy na veřejných silnicích i na testovací dráze. Tento rok se testovací jízdy AutoBest uskuteční ve Vairanu v Itálii na testovací dráze Quattroruote, certifikované FIA. Finální test těchto pěti vozů je plánován na 23. - 24. listopad.
 
Porota AutoBest také věnuje pozornost snahám uvnitř automobilového průmyslu. Porota pečlivě kontroluje a oceňuje investice, nové pracovní příležitosti pro lidi, kteří investují do koupě ekologického vozu a technologií, a podporu různých regionů v Evropě. Pod pečlivým dohledem poroty jsou i nově používané technologie a propojitelnost. Dohromady AUT AutoBest udílí osm cen za pokroky ve zmíněných oblastech: ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest.
 
Prezident poroty AutoBest Ilja Sliktar to komentuje takto: „Všechna tato ocenění, zavedená porotou AutoBest, se stala evropskými oceněními. Výhra v každé z kategorií reprezentuje životní úspěch pro každého vedoucího pracovníka, designéra, inženýra, motoristický sportovní tým apod.“
 
Galavečer AutoBest Awards je jednou z nejvýznamnějších nezávislých motoristických událostí v Evropě. Každý rok se zde schází vrchní vedení širokého spektra společností. Takto se galavečer AutoBest stal jedinou pravidelnou evropskou akcí, kde se soutěžící s nadšením sejdou u jednoho stolu. Udílení cen se v průběhu 16 let vyvíjelo od elegantní večeře v pětihvězdičkovém hotelu na Evropský galavečer se špičkovým uměleckým obsahem, gurmánským menu a unikátním Grand Finale udílení ocenění AutoBest. Letošní galavečer v Milano Teatro Versace potvrdil vše z toho. Zákazníci z celé Evropy se navíc mohou galavečera zúčastnit prostřednictvím loterie organizované AutoBest.
 
Země zastoupené v organizaci AutoBest: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irská republika, Itálie, Kypr, Maďarsko, Malta, Makedonie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina a Velká Británie.