nissan leaf prodlouží dojezd na 250 km | Aktuality | autoweek.cz

Nissan LEAF prodlouží dojezd na 250 km

Nissan LEAF prodlouží dojezd na 250 km

15.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prodloužení dojezdu Nissanu LEAF na jedno nabití o 26 % - až na 250 km - je dáno použitím akumulátorů s kapacitou 30 kWh.
Nissan zvyšuje výkon i praktičnost elektromobilů a věří, že tím změní pohled zákazníků na tato vozidla a učiní z nich skutečnou alternativu k vozidlům se spalovacími motory. Představí totiž modernizovanou verzi vozu LEAF 30 kWh, která řidičům nabídne dojezd prodloužený na 250 km. Toto prodloužení dojezdu bylo dosaženo zavedením nového akumulátoru s kapacitou 30 kWh.
 
Nový akumulátor modelu LEAF o kapacitě 30 kWh přináší delší dojezd bez negativního vlivu na vnitřní uspořádání vozidla. Novinka, která bude k dispozici u vozů s úrovněmi výbavy Acenta a Tekna, má totiž stejné rozměry jako stávající akumulátor s kapacitou 24 kWh a má jen o 21 kg větší hmotnost. Klíčovým faktorem pro vyšší výkon nového akumulátoru je modernizace vnitřní konstrukce a chemického složení. Elektrody s obsahem uhlíku, dusíku a hořčíku zvyšují výkon, na který má pozitivní vliv i změna uspořádání článků.
 
Nissan je o výkonu a spolehlivosti nového akumulátoru o kapacitě 30 kWh přesvědčen natolik, že na něj bude poskytovat záruku po dobu osmi let nebo ujetí 160 000 km. 
 
Stejně jako u stávajícího modelu LEAF si zákazníci budou vůz moci nabíjet doma, ve veřejných nabíjecích stanicích nebo v rámci sítě rychlodobíjecích stanic (3fázový proud, napětí 400 V).
 
Mezi nejoceňovanější funkce Nissanu LEAF patří schopnost navázat kontakt s vozem a ovládat jej na dálku prostřednictvím telematického systému NissanConnect EV. Majitelé díky této telematice mohou kontrolovat stav nabití akumulátoru nebo předehřátí kabiny v chladných zimních dnech. Systém NissanConnect EV také vylepšuje také dojezd vozidla. Dokáže totiž předem zahřát nebo vychladit kabinu, aniž by spotřebovával energii akumulátoru.
 
Nová verze modelu LEAF 30 kWh pro rok 2016 přináší výraznou modernizaci této technologie a nahrazuje dřívější systém CarWings novým systémem NissanConnect EV. Ten si zachoval všechny oceňované prvky původního systému a přidává nové funkce. Součástí řady vylepšení je nová mapa nabíjecích stanic, která dokáže zprostředkovat informace, které nabíjecí stanice jsou k dispozici a které se právě používají.
 
Výrobu Nissanu LEAF 30 kWh bude nadále zajišťovat továrna společnosti Nissan v britském Sunderlandu. Prodej v Evropě začne v lednu 2016.
  • Nissan LEAF prodlouží dojezd na 250 km
  • Nissan LEAF prodlouží dojezd na 250 km
  • Nissan LEAF prodlouží dojezd na 250 km