hyundai zahájil prodej vozu nexo s palivovými články | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai zahájil prodej vozu Nexo s palivovými články

Hyundai zahájil prodej vozu Nexo s palivovými články

03.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai zahajuje prodej elektromobilu Nexo s palivovými články s dojezdem až 800 km. Prodej byl pro veřejnost zahájen slavnostním předáním prvních vozů zástupcům měst Ulsan a Gwangju.
Společnost Hyundai v Koreji po velmi úspěšné fázi přijímání předběžných objednávek zahájila prodej elektromobilu Nexo s palivovými články. V období od 19. do 26. března 2018 přijali prodejci předběžné objednávky na celkem 1061 vozidel. Hned v první den si zákazníci objednali 733 vozidel.
 
Hyundai dodal téhož dne první vozidla místním magistrátům měst Ulsan a Gwangju v Koreji. Slavnostní předání v Ulsanu se uskutečnilo ve Vodíkovém domě, který byl vybudován společně značkou Hyundai a městem Ulsan, zatímco v Gwangju se slavnostní předání uskutečnilo u nově vybudované plnicí stanice DongGok, která nabízí vodík a další alternativní zdroje energie pro pohon vozidel. Zástupci obou měst vyjádřili záměr rozšířit infrastrukturu vodíkových plnicích stanic.
 
Vodíkový elektromobil Nexo nemůže být v současné době uveden na českém trhu z důvodu chybějící infrastruktury vodíkových plnicích stanic. Společnost Hyundai však aktivně podporuje rozšiřování vodíkové infrastruktury, a to jak na národní, tak mezinárodní úrovni. Hyundai je členem Rady pro vodík, která byla založena na Světovém ekonomickém fóru 2017 v Davosu. Cílem Rady je zrychlit podíl investic do rozvoje vodíku a palivových článků.
 
Na zrychlení budování infrastruktury vodíkových plnicích stanic se Hyundai aktivně podílí také v České republice, kde je společnost Hyundai zapojena do vládní skupiny, jejímž cílem je realizovat budování právě národní vodíkové infrastruktury.