nissan představil nový x-trail | Aktuality | autoweek.cz

Nissan představil nový X-Trail

Nissan představil nový X-Trail

12.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový X-Trail těží ze zkušeností Nissanu v oblasti vozů 4x4. Navíc je plně propojený prostřednictvím nového systému NissanConnect s mnoha aplikacemi.

Na autosalonu ve Frankfurtu 2013 Nissan představil novou generaci SUV X-Trail. Využívá poznatků z vývoje a výroby vozů 4x4 značky Nissan.

Nový X-Trail navazuje na svého předchůdce po stránce průchodnosti terénem, ale současně se inspiruje crossovery značky Nissan - Qashqaiem, Jukem a Muranem. Nový X-Trail je stejně robustní jako předchozí generace, ale přidává styl a výkonnost crossoveru a přidává inovativní techniku a pohodlí.

X-Trail je první plně připojený vůz, který využívá nejnovější generaci systému NissanConnect pro navigaci, informace a zábavu ve voze. V nejnovější podobě je systém NissanConnect rozšířený tak, že nabízí připojení pomocí chytrého telefonu a udržuje majitele propojené s vnějším světem. Přístup je řešen pomocí velké 7" barevné dotykové obrazovky. Kromě mnoha asistenčních funkcí nabídne systém bezpečnostního štítu Nissan Safety Shield.

Nový X-Trail používá pokročilý elektronický systém pohonu všech čtyř kol Nissan All Mode 4x4i. Systém se ovládá otočným spínačem na středové konzole a nabízí výběr mezi pohonem dvou kol, automatickým režimem nebo stálým pohonem všech kol.

Mezi dvě světové premiéry patří systém aktivní regulace jízdy a aktivní motorová brzda. Systém aktivní regulace jízdy sleduje povrch vozovky, detekuje nerovnosti, které by mohly potenciálně zvýšit náklon karoserie, a vyrovná situaci úpravou tlumení. Aktivní motorová brzda využívá výkon a ovladatelnost převodovky Xtronic a zajišťuje další brzdění motorem při zatáčení nebo při zpomalování k zastavení.

Třetí systém, poprvé uvedený v segmentu luxusních vozů Infiniti, je systém aktivního sledování dráhy pomocí palubních snímačů, které sledují rychlost, úhel natočení kol, otevření škrticí klapky a sílu sešlápnutí brzdného pedálu, brzdí podle potřeby jednotlivá kola, aby omezil nedotáčivost a pomohl řidiči bezpečněji projet zatáčkou. To je zvláště efektivní na kluzkých a mokrých silnicích.

X-Trail je pro společnost Nissan velmi důležitým modelem. Proto bude vyráběn v devíti výrobních závodech po celém světě. Na trh bude uveden v prvním čtvrtletí roku 2014 a celosvětový prodej bude zahájen v červenci 2014. 

  • Nissan představil nový X-Trail
  • Nissan představil nový X-Trail
  • Nissan představil nový X-Trail
  • Nissan představil nový X-Trail
  • Nissan představil nový X-Trail