nissan představuje koncept leaf nismo | Aktuality | autoweek.cz

Nissan představuje koncept Leaf Nismo

Nissan představuje koncept Leaf Nismo

01.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nissan Motor na 45. autosalonu v Tokiu představuje koncept Nissan Leaf Nismo.
Nový Nissan Leaf byl představen v září. Je vybaven nejnovější verzí technologie autonomního řízení v jednom pruhu ProPilot. Nabízí i systém ProPilot Park - první technologii použitou u vozů vyrobených v Japonsku, která usnadňuje parkování automatickým ovládáním plynového pedálu, brzd, řízení, řazení i parkovací brzdy. Další funkcí nového Leafu je e-Pedal, se kterým řidič může startovat, zrychlovat, zpomalovat, zastavit i odstavit vůz za použití jediného pedálu.
 
Koncept Leaf Nismo má sportovní exteriér navržený divizí Nissan Nismo, která se zaměřuje na motoristický sport. Použití závodní techniky Nismo přináší snížený aerodynamický vztlak působící na vůz, aniž by to mělo vliv na skvělý součinitel odporu vzduchu.
 
Na cestách nabízí koncept Leaf Nismo vzrušující zážitek díky sportovnímu zavěšení kol stejně jako na míru vyladěné řídicí jednotce zajišťující vynikající akceleraci při každé rychlosti. Koncept Leaf Nismo kombinuje šetrnost elektromobilů vůči životnímu prostředí se sportovními jízdními vlastnostmi, typickými pro značku Nismo.