škoda e-shop rostl v roce 2017 o více než 50 % | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda E-shop rostl v roce 2017 o více než 50 %

Škoda E-shop rostl v roce 2017 o více než 50 %

09.02.2018 | | Autoservis

Škoda E-shop zaznamenal v roce 2017 rekordní růst. Webové stránky Škoda E-shopu v minulém roce navštívilo více než 1,5 milionu zákazníků. Zákazníky zaujaly především zvýhodněné komplety pneumatik a kol Škoda, 75 % zákazníků využívá možnost dopravy zboží k obchodníkovi Škoda zdarma.
Rok 2017 byl pro značku Škoda na domácím trhu úspěšný, rekordních prodejů dosáhla Škoda také v segmentu E-commerce, když obrat Škoda E-shopu meziročně vzrostl o 53 %. Internetový obchod se značkovým zbožím Škoda v uplynulém roce navštívilo rekordní množství zákazníků.
 
„Rok 2017 byl pro Škoda E-shop opět rekordní. V šestém roce existence Škoda E-shopu vzrostl celkový obrat meziročně o 53 %, přičemž kategorie online prodeje příslušenství zaznamenala v některých měsících dokonce trojciferný meziroční růst,“ říká Karel Starý, vedoucí servisních služeb Škoda Auto ČR.
 
Prodej zboží přes internet je v České republice dlouhodobě na vzestupu, E-shop značky Škoda však na domácím trhu roste výrazně rychleji než celý segment E-commerce. V roce 2017 stoupl obrat Škoda E-shopu o 53 %, v kategorii Škoda Originálního příslušenství dokonce o 68 %. V červenci a září 2017 byl meziroční růst dokonce trojciferný, za čímž stojí především zvýšený zájem zákazníků o zvýhodněné komplety kol s pneumatikami pro vozy Škoda.
 
Přes 75 % zákazníků využívá dopravu zboží zdarma k více než dvěma stům autorizovaných obchodníků Škoda. Zákazníci oceňují, že zboží dorazí k vybranému obchodníkovi Škoda již do druhého dne od objednání a že široká prodejní a servisní síť Škoda poskytuje také rovnoměrné pokrytí České republiky výdejními místy Škoda E-shopu.
 
Kompletní kola a položky povinné výbavy, jako jsou lékárničky, výstražné vesty a kompletní sady žárovek pro jednotlivé modely Škoda, se staly nejprodávanějšími položkami kategorie Škoda Originálního příslušenství. Komplety Škoda jsou osazovány kvalitními pneumatikami a dodávány včetně pojištění Škoda Pneugarance v ceně. V případě neopravitelného poškození pneumatiky (i vlastním zaviněním) se službou Škoda Pneugarance získá zákazník slevu až 70 % na nákup nové pneumatiky.
 
V segmentu merchandise a značkové módy si zákazníci nejvíce oblíbili kolekci továrního týmu Škoda Motorsport a novou kolekci RS, která vstoupila na trh v průběhu loňského roku. Mezi bestsellery Škoda E-shopu patří například hodinky z kolekcí RS a Škoda Motorsport a sportovní oblečení s motivy Škoda Motorsport, mezi miniaturami vozů Škoda vévodí Kodiaq v měřítku 1:43. Úspěšný je nadále i segment cyklistické výbavy a doplňků Škoda, nejprodávanějším jízdním kolem se v minulém roce stalo dětské jízdní kolo Škoda Kid 20.