nissan rozšiřuje prodejní síť v české republice | Aktuality | autoweek.cz

Nissan rozšiřuje prodejní síť v České republice

Nissan rozšiřuje prodejní síť v České republice

01.12.2014 | Matějka Antonín | Aktuality

U příležitosti otevření nového prodejního a servisního centra Autobond Group v Praze Vysočanech zveřejnila společnost Nissan ČR prodejní čísla za uplynulé období fiskálního roku 2014 a poodhalila své plány rozvoje na českém trhu.

Od začátku nového fiskálního roku FY14 (1.4. 2014) prodala společnost Nissan ČR na zdejším trhu 1735 vozů a získala 1,4% tržní podíl. Nejúspěšnějším vozem se stal dle očekávání Nissan Qashqai s 945 kusy následován modely Juke (305) a Note (143). Velmi úspěšný byl i nový model X-Trail (73), který se na českém trhu prodává pouze několik měsíců. V příštím roce hodlá Nissan ČR zvýšit svůj tržní podíl na 2 % a přispět by k tomu měl především nový hatchback Pulsar, jímž se japonská značka opět vrací do atraktivního segmentu C.

 

Nové prodejní a servisní centrum Autobond Group v Praze Vysočanech patří mezi nejmodernější zastoupení značky Nissan v Evropě a navíc je vybaveno i pro dobíjení a servis elektrických modelů Leaf či e-NV200. V současné době je v naší republice v provozu 16 prodejců Nissan a v krátkodobém horizontu by jich mělo být 23.

 

Z globálního pohledu je společnost Nissan Motor Corporation, sdružující značky Nissan, Infiniti a Datsun, jednou z největších automobilek. Její prodej ve fiskálním roce FY14 by se měl pohybovat okolo 5,5 milionů vozů, z toho cca 780 000 automobilů by mělo směřovat k evropským zákazníkům. Nissan v současné době rovněž těží z aliance s automobilkou Renault a spolupráce s koncernem Daimler. Do roku 2016 představí Nissan celkem 51 nových modelů a plánuje 5% podíl na evropském trhu. 

  • Nissan rozšiřuje prodejní síť v České republice
  • Nissan rozšiřuje prodejní síť v České republice