nová cesta tuningu | Aktuality | autoweek.cz

Nová cesta tuningu

Nová cesta tuningu

23.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Abt Sportsline připravuje kombi Abt Audi RS6-E, které přináší zcela nový přístup k automobilovému tuningu - pomocí hybridního pohonu.
Na elektrický nebo hybridní pohon motorističtí nadšenci nahlížejí hodně spatra. Německá tuningová společnost Abt Sportsline to chce změnit. „Elektromobilita se stává rovněž dominantním tématem tuningu,“ uvádějí bratři Abtové. Abt Sportsline je podle nich na tuto budoucnost dokonale připraven. Důkazem se má stát kombi Abt Audi RS6-E, které naznačuje potenciál, jaký hybridní pohon pro tuning nabízí. U tohoto vozu hybridní pohon není určen ke zvýšení hospodárnosti ale k dosažení maximální okamžité výkonnosti.

Sériové Audi RS6 má největší výkon 445 kW (605 k) a točivý moment 700 N.m. To se specialistům Abt Sportsline zdálo málo. Proto s pomocí vlastní řídicí jednotky AEC (Abt Engine Control) a upravené výfukové soustavy dokázali výkon motoru zvýšit na 537 kW (730 k). Tato sada se prodává s označením Abt Power R.
 
To stále ještě nestačilo. Pokud chce řidič při rychlosti nad 100 km/h akcelerovat s ještě větší dynamikou, pak stisknutím „kouzelného“ tlačítka získá navíc 213 kW (288 k) a 317 N.m od elektromotoru. Výsledkem je celkový výkon až 750 kW (1018 k) a točivý moment 1291 N.m. Protože toto zvýšení výkonu a točivého momentu bude potřeba jen po krátkou dobu, stačí relativně malý akumulátor s kapacitou 13,6 kWh. Elektromotor byl umístěn do prostoru spojovacího hřídele a jeho točivý moment tak směřuje na zadní kola. Celý systém byl vyvinut v novém oddělení elektrické mobility Abt e-Line s využitím zkušeností získaných při přípravě vozů pro formuli E, kde Abt Motorsport zastupuje automobilku Audi.
 
Toto na pohled rodinné kombi dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,3 s, což se v porovnání s 3,7 s u standardní RS6 může zdát málo, ale zde jde o zvýšení dynamiky při rychlosti nad 100 km/h. Maximální rychlost je 320 km/h.
 
Abt Audi RS6-E je samozřejmě vybaven veškerými nezbytnými doplňky, které patří ke kvalitnímu tuningu. Poněkud futuristický vzhled vozu kromě zabarvení podtrhují 21“ kola Abt Sport GR a mnoho aerodynamických doplňků. Vůz je vybaven pružinami KW, s nimiž se snížila světlá výška.
 
  • Nová cesta tuningu
  • Nová cesta tuningu
  • Nová cesta tuningu
  • Nová cesta tuningu
  • Nová cesta tuningu