nová divize jaguar land rover special operations | Aktuality | autoweek.cz

Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations

Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations

18.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Jaguar Land Rover otevře novou divizi Special Operations, která bude zaměřena na vzrůstající potřeby náročnějších zákazníků. Oddělení Special Operations se zaměří na design a přestavbu vozů. To se bude především týkat automobilů na zakázku, vzácných veteránů a značkových produktů.

Společnost investuje do vytvoření technického ultramoderního střediska v oblasti West Midlands. Součástí týmu je 150 inženýrů a designérů.

 

Společnost Jaguar Land Rover vytvoří novou divizi Special Operations, která se zaměří na zákazníky s vyššími požadavky a nadšené řidiče. Pod vedením Johna Edwardse bude středisko zákazníkům nabízet následující služby:

- Nejvyšší výbavy vozidel, které kombinují to nejlepší z obou značek včetně nejvýkonnějších verzí, nejluxusnějších produktů a limitovaných sérií sběratelských vozů.

- Vozidla na zakázku. Zákazník si bude moci vybrat z rozšířené palety barev, čalounění, specifickou výbavu a doplňky.

- Péči o veterány včetně znovuobnovení automobilů, servisu a renovace, která zahrnuje i vytvoření a obstarání nových částí.

- Nové portfolio značkového zboží, které se bude orientovat na široké spektrum současných i potenciálních zákazníků.

 

Pro podporu včasného dodání luxusních vozů se společnost Jaguar Land Rover rozhodla investovat do nového technického střediska, které se nachází v oblasti West Midlands ve Velké Británii v těsné blízkosti stávajícího sídla. Tým bude schopný vytvořit automobily od nejvyšší výbavy po ty s nejvyšším výkonem.

 

Tým Special Operations se bude skládat ze 150 odborníků. V zařízení bude speciální dílna, v níž se budou řešit zakázky na míru. Při stavbě tohoto objektu se inženýři inspirovali u dílen formule 1. Součástí je i plně automatické zařízení na nástřik auta.

 

Kromě toho bude nová dílna pro veterány postavena na Browns Lane v Coventry, která je domovem značky Jaguar. Vyrobí se zde i šest E-Typů, jejichž výroba byla oznámena před několika týdny. Zároveň nově utvořený tým rozšíří své servisní a restaurátorské služby. Divize bude oficiálně otevřena 1. srpna.

 

Tým odborných designérů a inženýrů povede jako ředitel Paul Newsom, který dříve působil v řadách Williams Advanced Engineering. 

  • Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations
  • Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations
  • Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations
  • Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations
  • Nová divize Jaguar Land Rover Special Operations