nová edice toyoty aygo x-cite | Aktuality | autoweek.cz

Nová edice Toyoty Aygo x-cite

Nová edice Toyoty Aygo x-cite

11.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Novinka z české produkce: Toyota na ženevském autosalonu představí novou speciální edici modelu Aygo druhé generace s označením x-cite. Aygo se vyrábí v továrně TPCA u Kolína.
V loňském roce byl model Aygo, jenž v roce 2018 prošel modernizací, s prodejem 91 700 vozidel jedním z nejlépe prodávaných minivozů v Evropě s podílem v segmentu 7,4 %.
 
Nová verze x-cite nabízí pečlivě zvolenou kombinaci prvků exteriéru a interiéru. Má dvoubarevné lakování v odstínu Pure Orange v kombinaci s černou střechou, doplněné dekorem předního spoileru a černými vnějšími zrcátky. To doplňují mlhové světlomety a leskle černá 15" litá kola.
 
V interiéru zaujme leskle černý obklad středového panelu a přístrojové desky, chromový kryt u voliče převodovky a dekory kolem výdechů ventilace v odstínu Pure Orange. Verze x-cite je rovněž vybavena látkovým čalouněním sedadel s oranžovými detaily.
 
Model Aygo x-cite nabízí mimořádnou hodnotu díky obsáhlému seznamu prvků standardní výbavy, vč. komfortních funkcí jako je klimatizace, ovládání audiosystému na volantu, výškově nastavitelné sedadlo řidiče nebo nastavitelný omezovač rychlosti u provedení s manuální převodovkou. Multimediální soustava se 7" displejem podporuje konektivitu s technologiemi Apple CarPlay i Android Auto a ve standardu zahrnuje i parkovací kameru. Za příplatek se nabízí bezklíčový vstup, spouštění motoru tlačítkem a bezpečnostní paket Toyota Safety Sense.
 
Toyota Safety Sense spojuje různé technologie aktivní bezpečnosti, např. Systém PCS, snižující riziko nárazu do vpředu jedoucích vozů, nebo systém pro hlídání jízdních pruhů LDA.
 
Tříválec 998 cm3 DOHC Dual VVT-i má největší výkon 53 kW (72 k) při 6000/min a točivý moment 93 N.m při 4400/min. Aygo s ním zrychluje z 0 na 100 km/h za 13,8 s a rozjede se až na 160 km/h při spotřebě paliva jen 4,1 l/100 km (emise CO2 93 g/km, podle WLTP 112 g/km). S automatizovanou převodovkou x-shift je spotřeba paliva 4,2 l/100 km (emise CO2 95 g/km, podle WLTP 117 g/km).
 
  • Nová edice Toyoty Aygo x-cite
  • Nová edice Toyoty Aygo x-cite