nová éra v oblasti mobility v podání společnosti valeo | Aktuality | autoweek.cz

Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo

Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo

13.11.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na úsvitu nevídané revoluce, kdy se automobily stanou bezpečnější, čistší, více autonomní a propojenější, představuje společnost Valeo své nejnovější inovace a předvádí tak svůj přínos pro novou éru mobility. 
Technologie navržené a vyvinuté společností Valeo jsou výsledkem náročné práce téměř 12 000 inženýrů a techniků v 19 výzkumných centrech a 35 vývojových centrech po celém světě včetně České republiky.
 
Valeo Cruise4U - technologický prototyp, který umožňuje řízení v automatizovaném módu v reálných podmínkách silničního provozu
Zkušební vozidlo Valeo Cruise4U umožňuje bezpečně zvládnout všechny úkony nezbytné k řízení - ovládání volantu, zrychlování a brzdění, a to jak v městském provozu, tak na dálnici. Schopnost skenovat okolí v reálném čase a okamžitě vyhodnocovat získaná data umožňuje vozidlu Valeo Cruise4U poskytnout jedinečnou bezpečnost.
 
Tři samostatné typy senzorů poskytují dohromady ucelený obraz silnice a jejího okolí za dne i v noci, za deště, mlhy i při slunečním svitu. Valeo zde spojuje dohromady kameru, radar a technologie LiDAR (detekci světla a vzdáleností), díky čemuž ve vzdálenostech od 10 cm do více než 200 m dokáže detekovat i to, co lidské oko nedokáže vždy zachytit.
 
Senzory přenášejí informace k výkonnému softwarovému programu, který využívá algoritmy k učinění správných rozhodnutí. Kombinace senzorů společnosti Valeo s výkonnými nástroji analýzy chrání uživatele silnic před riziky lidského pochybení, které bývá hlavní příčinou silničních nehod.  Podle americké vládní National Highway Traffic Safety Administration bylo 94 % silničních nehod ve Spojených státech amerických v roce 2015 způsobeno lidskou chybou.
 
Monitorování řidiče
Kamera namířená na obličej řidiče detekuje pokles soustředěnosti, ve dne i v noci. Driver Monitoring system společnosti Valeo dokáže:
- varovat řidiče v případě ospalosti nebo rozptýlení
- identifikovat řidiče, což nabízí další stupeň zabezpečení v porovnání s přístupovými systémy založenými na klíči nebo kartě
- zaručuje po celou dobu, že řidič je opravdu schopný mít kontrolu nad vozidlem před přepnutím do manuálního řídicího módu – nezbytná funkce v případě poloautonomních vozidel.
 
Valeo 48V e4Sport, unikátní a komplexní elektrické řešení, které podává výsledky dříve považované za neslučitelné
Redukce emisí CO2 a dalších znečišťujících látek je jedním z rozhodujících požadavků. Jako odpověď na tento požadavek vyvíjí Valeo inovativní technologie, které zlepšují výkon takovými způsoby, jaké se dosud zdály být neslučitelné: snižování spotřeby využitím elektrických systémů při současném zvyšování výkonu motoru.
 
Ve světové premiéře Valeo na letošním pařížském autosalonu představilo 48V e4Sport - nové řešení, které zvyšuje výkon motoru při současném snížení spotřeby paliva a emisí CO2.
 
Valeo 48V e4Sport obnovuje maximum z brzdné energie a ukládá ji ve 48 V akumulátoru, aby mohla být znovu použita pro různé účely, například pro:
- zvýšení točivého momentu pomocí startéru-generátoru iBSG (integrated Belt Starter Generator)
- maximalizování výkonu motoru v průběhu zrychlování a fáze s potřebou největšího točivého momentu s využitím elektrického turbodmychadla 48 V eSC (48 V electric SuperCharger – eSC)
- při řízení v plně elektrickém módu a v případě pohybu po špatném a nestabilním povrchu připojením pohonu zadní nápravy k systému 48 V eRAD (48 V electric Rear Axle Drive), čímž vůz účinně využívá pohon všech kol.
 
Na pozadí zvyšující se elektrifikace vozidel systém 48V e4Sport dokončuje již obsáhlou oblast hybridních inovací společnosti Valeo, světového leadera ve 48 V řešeních. Ty zahrnují Hybrid4All, který poskytuje dostupné hybridní řešení založené na 48 V startér-generátoru, a e4Boost, který kombinuje hybridizaci a přidání výkonu.
 
Smart Lighting Experience pro zvýšení bezpečnosti
Další inovaci, kterou Valeo představilo v Paříži, je Smart Lighting Experience. Slučuje v sobě dvě chytré inovace v osvětlení: High Definition Lighting a Valeo's Kinetic system. S těmito dvěma revolučními technologiemi mohou vozidla řízená v automatickém módu komunikovat s okolním prostředím pomocí světel vpředu i vzadu, a to promítáním nebo zobrazováním obrazů v mnoha situacích, čímž se zvyšuje bezpečnost.
 
Kinetická zadní světla komunikují s okolním prostředím zobrazování piktogramů a personalizovaných zpráv. Automobil v automatizovaném řídicím módu vybavený Kinetickým systémem Valeo může informovat vozidlo za sebou kdykoli jeho senzory detekují nebezpečnou situaci, jako například nouzové brzdění v dohledu nebo chodce chystajícího se přejít silnici. 
 
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo
  • Nová éra v oblasti mobility v podání společnosti Valeo